خشم دیوید کامرون از مطالبات جدید اتحادیه اروپا

اتحاديه اروپا,انگليس

نخست وزیر انگلیس از مطالبات مالی جدید اتحادیه اروپا در ازای عضویت انگلیس در این اتحادیه انتقاد کرد و گفت که مطالبه این مبلغ می‌تواند باعث تشویق مخالفان اتحادیه اروپا در انگلیس شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه دیلی تلگراف هزینه‌هایی که اخیرا اتحادیه اروپا از برخی اعضا طلب کرده به غیر از انگلیس چند کشور دیگر این اتحادیه نیز شامل می‌شود اما در این میان انگلیس بیشترین صورتحساب را دریافت کرده یعنی مبلغ 2.6 میلیارد دلار معادل 2.1 میلیارد یورو که برابر با یک پنجم پول سالانه‌ای است که این کشور به بودجه اتحادیه اروپا اختصاص می‌دهد.

مطالبه این پول همزمان با افزایش احساسات ضد اتحادیه اروپا در این قاره صورت می‌پذیرد. در حزب محافظه‌کار انگلیس به رهبری دیوید کامرون، نخست وزیر این کشور برخی سیاستمداران راست‌گرا مخالفت خود از سیاست‌های اتحادیه اروپا نظیر مهاجرت و هزینه عضویت را علنی کرده‌اند.

این صورتحساب جدید کار را برای محافظه‌کاران در انتخابات آتی محلی انگلیس دشوارتر می‌کند. آن‌ها در عین حال با یک حزب مخالف عضویت در اتحادیه اروپا روبرو شدند که اخیرا نخستین کرسی منتخب خود در پارلمان انگلیس را به دست آورد.

دیوید کامرون در یک سخنرانی در شهر بروکسل طی که به دنبال نشست رهبران اروپا انجام شد گفت: تقاضای بروکسل برای پول بیشتر باعث بهبود احساس عمومی انگلیسی‌ها در قبال اتحادیه اروپا نخواهد شد.

وی تاکید کرد که این کاملا غیرقابل پذیرش است که اتحادیه اروپا چنین هزینه هنگفتی را برای چنین مدت کوتاهی طلب کند و او قصد ندارد این صورتحساب را تا اول دسامبر یعنی تاریخی که برای پرداخت آن تعیین شده بپردازند.

او همچنین خواهان تحقیقات درباره روش‌شناسی تهیه این ارقام شده و گفت: ممکن است انگلیس در این زمینه دست به اقدام قضایی بزند.

وی همچنین بر حمایت خود از ماندن انگلیس در اتحادیه اروپا تاکید کرد و گفت: من فکر می‌کنم اگر ما بتوانیم اتحادیه اروپا را به شیوه‌ای که من شرح داده‌ام اصلاح کنیم زمینه مناسبی وجود دارد که در اتحادیه اروپا باقی ماند.

نخست وزیر انگلیس وعده داد تا در صورت پیروزی در انتخابات سال آینده میلادی در کشورش یک همه‌پرسی درباره عضویت انگلیس در اتحادیه اروپا برگزار کند.

انتهای پیام

کد N554892