جعفری‌دولت‌آبادی:

برخورد با رسانه‌ها الزاما قضایی نیست

دادستان عمومي و انقلاب

دادستان عمومی و انقلاب تهران تاکید کرد که برخی از صحبت‌های رییس قوه قضاییه درباره مبارزه با فساد سوء‌برداشت کرده‌اند.

به گزارش خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، عباس جعفری دولت‌آبادی در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال خبرنگاری که پرسید آیا با رسانه‌هایی که در قضیه اسیدپاشی برخلاف صحبت‌های رییس قوه قضاییه در مورد بزرگنمایی فسادها عمل کردند، برخورد نخواهد شد؟ گفت: از اظهارات رییس قوه قضاییه سوء‌برداشتی شد به این معنا که اگر کسی با فساد مقابله کند با او برخورد می‌شود در صورتی که اینطور نبود.

وی گفت: آنچه که توسط رییس محترم قوه قضاییه بیان شد این بود که عده‌ای حق ندارند به بهانه مبارزه با فساد دل مردم را خالی کنند و مردم را ناامید کنند.

دادستان عمومی و انقلاب تهران گفت: همان‌طوری که اشاره کردید عده‌ای به جای اینکه درباره اصل اسیدپاشی صحبت کنند به مسائل حاشیه‌ای پرداختند.

وی با بیان اینکه هیچ کس از مبارزه با فساد ناراحت نیست، گفت: این خط در رسانه‌های معاند طراحی شد که بگویند قوه قضاییه می‌خواهد از توطئه مبارزه با فساد جلوگیری کند.

جعفری دولت‌آبادی در پاسخ به این سوال که آیا با رسانه‌ها در زمینه انعکاس اخبار مربوط به اسیدپاشی برخورد خواهد شد یا خیر؟ گفت:‌ ما در مواردی تذکر دادیم و اگر لازم باشد پرونده تشکیل خواهیم داد، اما همه برخوردها الزاما قضایی نخواهد بود.

دادستان عمومی و انقلاب تهران همچنین درباره آخرین وضعیت پرونده سعید مرتضوی سرپرست سابق تامین اجتماعی، گفت: این پرونده در دادسرای تهران است و تحقیقات خوبی انجام شده است.

وی گفت: بخشی از ابهامات در تحقیق و تفحص وجود داشت که به همین منظور انجام تحقیقات به کارگروه‌هایی واگذار شد.

جعفری دولت‌آبادی گفت که تکمیل تحقیقات در این زمینه پرونده را آماده تصمیم‌گیری خواهد کرد.

انتهای پیام

کد N554619