سیسی: حمایت خارجی در پشت حمله سیناء وجود دارد

عبدالفتاح سیسی امروز (شنبه) در سخنانی با اشاره به حمله صورت گرفته علیه نیروهای مصری در شبه جزیره سینا که ده‌ها کشته و زخمی برجای گذاشت، گفت: حمایت خارجی در پشت این حمله قرار داشت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی، عبدالفتاح سیسی، رئیس جمهوری مصر پس از نشستی با مسئولان امنیتی این کشور که در پی حمله صورت گرفته در سینا برگزار شد، خطاب به مردم مصر گفت: من از شما می‌خواهم تا نسبت به توطئه‌هایی که علیه ما چیده می‌شود آگاه باشید. ما قبلا نیز نسبت به آنچه که قرار بود رخ دهد اطلاع داشتیم.

وی افزود: فرزندان مصر به خاطر کشورشان کشته می‌شوند. پیش از این افراد نیز کسان دیگری کشته شدند و این کشتارها ادامه خواهد داشت.

سیسی گفت: مصر وارد جنگ موجودیتی شده است اما ما متحد هستیم و نمی‌ترسیم و ابعاد توطئه گسترده علیه خود را می‌دانیم.

این مقام مصری تصریح کرد: علی رغم تمام چالش‌هایی که وجود دارد اما مقابله با تروریسم ادامه خواهد یافت. هدف این اقدامات سرنگونی دولت است و این طرح با هدف این صورت می‌گیرد که مصر به عقب برگردد و خطرات واقعی علیه ما وجود دارد و ما با توطئه‌هایی که با آن مواجه هستیم به شدت مقابله خواهیم کرد.

وی افزود: درگیری‌های سینا ادامه خواهد داشت و ما ثابت قدم هستیم و هیچ کس اراده مصری‌ها و ارتش را در هم نخواهد شکست.

رئیس جمهوری مصر تاکید کرد: ما تدابیر شدید و قاطعانه‌ای را در مرزهایمان با نوار غزه اتخاذ خواهیم کرد.

وی افزود: من فقط به خانواده‌های شهدا تسلیت نمی‌گویم بلکه به همه مردم مصر به خاطر کشته شدن این نیروهای مصری تسلیت می‌گویم چرا که آن‌ها کشته شدند تا مصر باقی بماند.

انتهای پیام

کد N554564