ویژگی جشنواره"مدهامتان"پرداختن به تفسیر و مفاهیم قرآن است

قرآن کريم,مساجد

معاون فرهنگی هنری ستاد عالی کانون‌های مساجد کشور گفت: مهمترین ویژگی جشنواره قرآنی "مدهامتان" پرداختن به موضوع تفسیر و مفاهیم قرآن است.

معاون فرهنگی هنری ستاد عالی کانون‌های مساجد کشور گفت: مهمترین ویژگی جشنواره قرآنی "مدهامتان" پرداختن به موضوع تفسیر و مفاهیم قرآن است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه یزد، مرتضی طاهریان در مراسم اختتامیه جشنواره قرآنی مد ها‏‏متان که با حضور فعالان قرآنی کانون‎‎های فرهنگی هنری مساجد استان یزد در سالن فرهنگ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار شد، با اشاره به ضرورت تمسک و توسل به قرآن در فعالیت‎‎ها، گفت: هر چه ما بیشتر از معارف قرآن فاصله بگیریم بیشتر با مشکل روبرو می‏‏‌شویم.

وی گفت: اگر در بین برخی از مسلمانان کج روی‏‏‌هایی وجود دارد، علت اصلی آن فاصله گرفتن از مفاهیم قرآن است و در هر جا که مسلمانان به افتخاری دست پیدا کرده‏‏‌اند، در پرتو همین مفاهیم قرآن بوده است.

طاهریان با اشاره به دوران هشت سال دفاع مقدس و رشادت‏‏‌های بی‏‏‌نظیر ملت ایران، گفت: دوران دفاع مقدس گواهی خوبی بر این امر است چرا که مردم این کشور با تمسک به قرآن و مفاهیم آن به جنگ با دشمن پرداختند و در نهایت به پیروزی رسیدند.

وی انجام فعالیت‏‏‌های قرآنی گوناگون را از رسالت‏‏‌های کانون‎‎های فرهنگی هنری مساجد دانست و اظهار کرد: در این راستا جشنواره قرآنی مد هامتان برای نهمین بار در بین فعالان قرآنی کانون‎‎های مساجد کشور برگزار می‎‎شود.

معاون فرهنگی هنری ستاد عالی کانون های مساجد کشور با اشاره به استقبال خوب جوانان و نوجوانان مسجدی از این جشنواره گفت: برگزاری چنین جشنواره‌‏‏هایی علاوه بر جذب جوانان و انس آنها با قرآن، زمینه‏‏‌ساز کشف استعدادهای قرآنی در رشته‏‏‌های گوناگون می‎‎شود.

وی در تببین نحوه برگزاری جشنواره قرآنی مدهامتان، گفت: نفرات برتر این جشنواره از استان‎‎های مختلف در دی‎‎ماه سال جاری و به میزبانی استان خوزستان با هم به رقابت می‎‎کنند.

طاهریان با اشاره به برگزاری جشنواره قرآنی مدهامتان در هفت بخش قرائت، ترتیل، اذان، حفظ، صحیح‌‎خوانی حمد و سوره و اذکار نماز و مفاهیم قرآن و نهج البلاغه، گفت: مهمترین ویژگی جشنواره قرآنی مدهامتان پرداختن به موضوع تفسیر و مفاهیم قرآن است.

انتهای پیام

کد N554550