سخنگوی کمیسیون انرژی:

به یغما بردن نفت عراق توسط ترکیه زننده‌ترین نوع حکومت‌داری است

مجلس شوراي اسلامي,نفت

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس گفت: به یغما بردن نفت یک کشور اسلامی توسط یک کشور اسلامی دیگر منفورترین و زننده‌ترین نوع حکومت‌داری در دنیاست.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس گفت: به یغما بردن نفت یک کشور اسلامی توسط یک کشور اسلامی دیگر منفورترین و زننده‌ترین نوع حکومت‌داری در دنیاست.

محمدسعید انصاری در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت: مسئولان ایران باید نسبت به رفتار دولت ترکیه در خرید نفت عراق از داعش به یک سوم قیمت واقعی آن جدی‌تر برخورد کنند.

سخنگوی کمیسیون انرژی افزود: در ابتدا باید این رفتار از طریق گفت‌وگوهای دیپلماتیک مورد انتقاد قرار گیرد.

وی ادامه داد: در رابطه با اقدام دولت ترکیه یعنی حمایت از داعش مسئولان کشور در تعامل با دولت ترکیه در گام اول باید از طریق مذاکره نسبت به توقف این اقدام هشدار دهند و اگر توجه نکردند از طریق مکانیزم‌های اقتصادی نسبت به این اقدام نادرست و آثار منفی آن بر اقتصاد و امنیت ایران به صورت جدی‌تر گام بردارند.

وی خطاب به مسئولان سیاسی کشور هشدار داد: اگر به این رفتار دولت ترکیه توجه جدی نکنیم و برای مهار آن برنامه ریزی نداشته باشیم باید شاهد حمایت این کشور از داعش برای نفوذ به ایران باشیم.

عضو کمیسیون انرژی متذکر شد: سرطان داعش در بدنه بسیاری از کشورها ریشه دوانده است ولی عروسک گردانان داعش بدانند که ایران، افغانستان، عراق و سوریه نیست.

انصاری خطاب به مسئولان ترکیه گفت: سفاکان داعش به زودی دامن شما را هم خواهند گرفت، بنده از عملکرد اردوغان رئیس جمهور ترکیه در خرید نفت عراق از این گروهک بعثی تعجب می‌کنم، رئیس جمهور ترکیه از آب گل‌آلود برای خود ماهی می‌گیرد.

انتهای پیام

کد N554349