ونزوئلا در روابطش با اسپانیا تجدیدنظر می‌کند

اسپانيا,ونزوئلا

در پی حمایت نخست وزیر اسپانیا از اپوزیسیون ونزوئلا، نیکولاس مادورو دستور بازنگری در تمام روابط با دولت مادرید را صادرکرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، روزنامه لاوانگاردیا - چاپ اسپانیا - به نقل از نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا گزارش داد: من به رافائل رامیرز، نخست وزیر ونزوئلا دستور دادم تمام روابط با اسپانیا را مورد بازنگری قرار دهد چرا که اقدام غیردوستانه و مداخله جویانه راخوی برای حمایت از گروه‌های راست افراطی غیر قابل پذیرش است.

مادورو از ماریونو راخوی، نخست وزیر اسپانیا درخواست کرد که همانند مردم ونزوئلا که به مردم اسپانیا احترام می‌گذارد، به مردم ونزوئلا احترام بگذارد و تاکید کرد که دولت راخوی نباید در امور داخلی یک کشور دیگر دخالت کند.

این اظهارات رئیس جمهوری ونزوئلا پس از آن مطرح شد که ماریانو راخوی درخواست کرد تا لئوپولدو لوپز از مخالفان مادورو، از زندان آزاد شود. لوپز که در سال 2014 اعتراضات ونزوئلا را رهبری کرده است، در ماه فوریه به زندان افتاد و به اتهام آتش زدن، تروریسم، قتل و توطئه محاکمه شد و با 10 سال حبس رو به رو شد. تظاهرات ونزوئلا از ماه فوریه آغاز شد و هزاران تن از مردم در اعتراض به دولت کاراکاس به خیابان‌ها ریختند. تظاهرکنندگان که پیشتر آن‌ها دانشجو بودند، خواستار اصلاحات اقتصادی برای مقابله با تورم و رشد فقر شدند. در جریان این اعتراضات 43 تن کشته، حدود 1000 تن دیگر زخمی و بیش از 3000 تن بازداشت شدند.

انتهای پیام

کد N554285