حمله پهپادی آمریکا به مواضع تروریست‌ها در رداع یمن/ پیشروی حوثی‌ها به سمت الحدیده

آمريكا,القاعده,يمن,پهپاد

در حملات پهپادهای آمریکایی به مواضع گروه انصار الشریعه در منطقه رداع در استان البیضاء در مرکز یمن حدود 10 تن کشته شدند، این در حالی است که حوثی‌ها توانسته‌اند قلعه‌ای در شهر ساحلی الحدیده در غرب یمن را تحت کنترل خود درآورند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، منابع قبیله‌ای اعلام کردند که تعدادی از پایگاه‌های انصار الشریعه که حامی القاعده است، در آماج حملات هوایی قرار گرفت.

منابع عنوان داشتند: از حدود 10 روز قبل و زمان آغاز درگیری‌های تروریست‌های القاعده با حوثی‌ها، این نخستین بار است که جنگنده‌های آمریکایی عملا مداخله کرده‌اند.

از سوی دیگر، حوثی‌ها قلعه‌ای را در شهر ساحلی الحدیده در غرب یمن تحت کنترل خود درآوردند.

ظرف چند روز اخیر افراد مسلح حامی حوثی‌ها توانستند چندین منطقه استراژیک را در استان الحدیده که مشرف به ساحل دریای سرخ است تحت کنترل خود درآورند که از جمله این مواضع دو فرودگاه نظامی و غیرنظامی و همچنین اسکله‌ اصلی بوده است.

از سوی دیگر، مسئولان یمنی اعلام کردند: خط لوله‌هایی که نفت خام را از میدان نفتی مأرب در مرکز یمن به سمت دریای سرخ انتقال می‌دهد مورد حملاتی قرار گرفت و انتقال نفت خام در حال حاضر متوقف شده است.

از سوی دیگر، مسئولان امنیتی و نظامی در شهر عدن در جنوب یمن به تحصن کننده‌های حامی انصارالله نسبت به هر تلاشی برای ورود به تاسیسات دولتی هشدار داده و تاکید کردند، با هر اقدامی که با هدف حضور در تاسیسات یا اردوگاه‌های ارتش و نیروهای امنیتی باشد با قاطعیت برخورد خواهند کرد.

کمیسیون امنیتی نظامی در شهر عدن جمعه شب در بیانیه‌ای اعلام کرد: مسئولان تمامی تدابیر قانونی را براساس طرحی امنیتی جهت محافظت از تاسیسات دولتی و اردوگاه‌ها اتخاذ کرده‌اند.

در همین حال وزارت کشور یمن جمعه شب از کشف و شناسایی محموله سلاح‌های قاچاقی در اسکله‌ عدن خبر داده اما منبع ارسال کننده این سلاح‌های قاچاق را اعلام نکرد.

در بیانیه وزارت کشور یمن آمده است: در این محموله بیش از 514 هزار قبضه سلاح و همچنین 228 هزار و 600 گلوله وجود دارد که ارزش آن به 500 میلیون ریال یمن و به عبارتی دیگر به بیش از دو میلیون و 300 هزار دلار می‌رسد.

انتهای پیام

کد N553887