رئیس سازمان تبلیغات:

نزدیک‌شدن به درک عظمت اباعبدالله(ع) با خلوص نیت میسر می‌شود

مداحي,سازمان تبليغات,خاموشي

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: حجت‌الاسلام خاموشی در مراسم رونمایی از مستند«میراث مرثیه» گفت: نزدیک شدن به درک عظمت اباعبدالله(ع) با خلوص نیت میسر می‌شود.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: حجت‌الاسلام خاموشی در مراسم رونمایی از مستند«میراث مرثیه» گفت: نزدیک شدن به درک عظمت اباعبدالله(ع) با خلوص نیت میسر می‌شود.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی خاموشی در مراسم رونمایی از مستند میراث مرثیه در مورد زندگی مداح برجسته کشور مرحوم اکبر ناظم، گفت: وظیفه ما این است که از این آثار حمایت و از زندگی این افراد پرده‌برداری کنیم و مرحوم «ناظم» به خلوص نیت و ذکر ابا عبدالله حسین (ع) شهرت دارد که در مستند عرضه شده به آن پرداخته شده است.

وی با اشاره به این‌که «به هر میزان با خلوص نیت پیش برویم به درک عظمت ابا عبدالله(ع) نزدیک می‌شویم» به بیان حدیثی از حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) پرداخت و افزود: از دیدگاه ابا عبدالله(ع) پنج خصلت برای سخنران مطرح است که اگر این ۵ ویژگی را نداشته باشد مستمع زیادی نخواهد داشت؛ اول «سخن گفتن از روی عقل» دوم آن‌که «سخنران اهل دین باشد»، سومین ویژگی« ادب» چهارمین « حیا » و پنجمی«حسن خلق »است.

وی با بیان این‌که «جهاد با اخلاص در اسلام مقرر شده است» اظهار کرد: امیرالمومنین(ع) می‌فرماید: «اگر قومی جهاد را ترک کند لباس مذلت بر تن کرده است.»

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با بیان این‌که «وظیفه نهادهای فرهنگی این است که اوراق تاریخ را ورق بزنند» تصریح کرد: نهادهای فرهنگی با این اقدامات انسان‌های صحیح الایمان را کشف و معرفی می‌کنند.

خاموشی خاطرنشان کرد: در جهان امروز خط تراز حق و باطل خاندان اهل بیت هستند و تکفیری‌ها برای زدودن آثار ائمه (ع) فعالیت می‌کنند و وظیفه ما دفاع از آن بزرگواران است و امیدواریم خداوند در این مسیر توفیق ما را هر چه بیشتر کند.

بر اساس این گزارش، مستند «میراث مرثیه» با محوریت زندگی نامه «مرحوم حاج اکبر ناظم» از مداحان قدیمی تهران به سفارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی ساخته شده است و این مستند در ایام محرم از شبکه ۳ سیما پخش خواهد شد.

انتهای پیام

کد N553867