در دیدار نواب روسای مجالس ایران و مجارستان مطرح شد؛

ائتلاف امریکایی و حملات هوایی برای مبارزه با تروریست‌ها بی‌نتیجه است

مجلس

نایب رئیس مجلس مجارستان و نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی بر بی نتیجه بودن ائتلاف امریکایی و حملات هوایی برای مقابله با تروریست‌ها تاکید کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اداره اخبار مجلس شورای اسلامی، یانوش لاتورسای نایب رئیس مجلس مجارستان عصر دیروز با سیدمحمدحسن ابوترابی‌فرد نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی دیدار کرد.

ابوترابی‌فرد در این دیدار با اشاره به ظرفیت‌های فراوان ایران و مجارستان برای ارتقای سطح مراودات و همکاری‌های جمهوری اسلامی ایران و جمهوری مجارستان گفت: سابقه طولانی همکاری‌های فرهنگی و اقتصادی دو کشور و ظرفیت‌های کنونی ایران و مجارستان در بخش‌های مختلف، بستر مناسبی برای توسعه ارتباطات هستند که با مساعی مشترک باید از‌ آنها به نفع دو ملت استفاده کرد.

وی افزود: بدون شک رایزنی و گفتگوهای پارلمانی نمایندگان دو ملت در سطوح مختلف نقش مؤثری در تسهیل ارتباطات دولتی و توسعه ارتباطات بخش خصوصی ایران و مجارستان خواهد داشت.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به مذاکرات همه‌جانبه کشورمان با 1+5 گفت: تیم مذاکره‌کننده ایران با تأکید بر حفظ حقوق ملت ایران در استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای به این مذاکرات ادامه می‌دهد، اما جمهوری اسلامی ایران توسعه روابط خود با سایر کشورها را به نتایج مذاکرات گره نزده است و بر مبنای احترام متقابل آمادگی کامل برای ارتقای سطح روابط خود با همه کشورها دارد.

ابوترابی‌فرد ضمن محکومیت سیاست‌های امریکا و هم‌پیمانانش در منطقه به‌ویژه سیاست‌های اتخاذ شده در قبال گروه‌های تروریستی گفت: قدرت گرفتن گروه‌های تروریستی حاصل حمایت‌های نظامی و مالی کشورهای ابرقدرت غربی برای دنبال کردن اهدافشان در منطقه است.

وی ائتلاف امریکایی و حملات هوایی آنها برای مبارزه با تروریست‌ها را بی‌نتیجه خواند.

یانوش لاتورسای نایب رئیس مجلس مجارستان نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از روند رو به رشد همکاری‌های دو کشور گفت: با توجه به سابقه خوب روابط دوجانبه ایران و مجارستان، دولت و مجلس مجارستان علاقه‌مند به توسعه روابط در سطوح مختلف با جمهوری اسلامی ایران هستند.

وی افزود: از جمله اهداف سفر هیئت پارلمانی مجارستان به تهران تسهیل فعالیت‌های خصوصی دو کشور در زمینه‌های تجاری و اقتصادی، تبادل استاد و دانشجو میان ایران و مجارستان و سایر زمینه‌های مورد علاقه دو طرف است.

یانوش لاتورسای در بخش دیگری از سخنان خود با تأیید سخنان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی درخصوص بی‌نتیجه بودن حملات هوایی برای مبارزه با گروه‌های تروریستی گفت: مقابله مفید با گروه‌های تروریستی نیازمند اتحاد و همفکری همه کشورهایی است که دغدغه واقعی برای مبارزه با تروریسم را دارند.

وی افزود: با رفع کامل تحریم‌های اعمال شده علیه جمهوری اسلامی ایران و رسیدن به توافق هسته‌ای نهایی با گروه 1+5 همکاری‌های دو کشور در عرصه‌های مختلف وارد فصل جدیدی خواهد شد.