سیدرضا اکرمی:

اسیدپاشی‌های اخیر خلاف شرع، قانون و اخلاق است

اسيدپاشي,اسيدپاشي اصفهان

یک نماینده سابق مجلس گفت: اسیدپاشی‌های اخیر یا به دلیل بیکاری یا جهالت است و اقدامی خلاف شرع، قانون، عرف و اخلاق است.

یک نماینده سابق مجلس گفت: اسیدپاشی‌های اخیر یا به دلیل بیکاری یا جهالت است و اقدامی خلاف شرع، قانون، عرف و اخلاق است.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدرضا اکرمی در گفت‌وگو با خبرنگار دین و اندیشه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به اسیدپاشی‌های اخیر در اصفهان اظهار کرد: بهتر است در این زمینه زیادی قلم‌افزایی نکنیم چراکه مطرح کردن این‌گونه قضایا باعث دامن زدن به آن می‌شود.

این عضو جامعه روحانیت مبارز، تصریح کرد: دامن زدن به این کار باعث می‌شود که یکی سری افراد سوءاستفاده کنند و از آن تحت عنوان مقوله امر به معروف و نهی از منکر یاد کنند درصورتی که این کارها هرگز ربطی به اسلام ندارد.

اکرمی ادامه داد: متأسفانه بعد از پیروزی انقلاب به دلیل ترورها، توطئه‌ها و جنگ تحمیلی، تحریم و بیکاری و امثال این‌ها نتوانسته‌ایم آن طور که باید و شاید به فرهنگ و اخلاق جامعه بهای لازم بدهیم و روی این مقوله کار کنیم و انسان سازی داشته باشیم.

وی افزود: امسال که سال اقتصاد و فرهنگ نام گرفت مطبوعات و رسانه‌های ما چقدر به موضوع فرهنگ پرداخته‌اند؟ فرهنگ به معنای اخلاق، نظم، احترام به حقوق سایرین، نظافت، ادب، دستگیری، تعاون، عفاف و حجاب است. چقدر به این مقوله‌ها در کشور پرداخته شده؟ به دلیل نپرداختن به این کارها این‌گونه ناهنجاری‌ها در جامعه رخ می‌دهد.

این نماینده سابق مجلس خاطرنشان کرد: ما در جامعه یاد نگرفته‌ایم که باید به حقوق همدیگر احترام بگذاریم و جامعه‌ای که به حال خودش رها باشد ناهنجاری‌های آن زیاد می‌شود. ما اگر می‌خواهیم ناهنجاری‌های جامعه از بین برود باید برای جوانان ایجاد اشتغال و کار کنیم. بیکاری ام‌الفساد است. کارهایی همچون اسیدپاشی زشت است رسانه‌ها ما که اینقدر به این مقوله می‌پردازند چقدر به پدیده بیکاری توجه می‌کنند؟

انتهای پیام

کد N553729