مذاکره نمایندگان آمریکا و انگلیس درخصوص مذاکرات هسته ای ایران

ایران در جهان

مذاکره کننده ارشد آمریکا در مذاکرات هسته ای ایران، طی روزهای آتی راهی لندن می شود تا در دیدار با مقامات انگلیسی آخرین تحولات مربوط به موضوع هسته ای جمهوری اسلامی را بررسی کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، "وندی شرمن" که طی روزهای گذشته اعلام کرده بود برخی از شرکای آمریکا خواهان دست یافتن به توافق جامع هسته ای میان ایران و کشورهای 1+5 نیستند، روز دوشنبه هفته جاری در لندن با مقامات انگلیس به عنوان یکی از اعضای 1+5 به گفتگو می نشیند.

خبرگزاری فرانسه با مخابره این خبر می نویسد: "وندی شرمن" معاون وزارت امور خارجه آمریکا و نماینده ارشد تیم آمریکا در مذاکرات هسته ای با ایران، طی روزهای آینده برای مذاکره با دیگر اعضای گروه ۱+۵ راهی لندن خواهد شد.

شرمن روز دوشنبه برای دیدار با مذاکره‌کنندگان کشورهای ۱+۵ به لندن می رود. هنوز مشخص نیست که آیا از ایران نیز نماینده ای در این مذاکرات حضور خواهد داشت یا خیر.

مذاکره کننده ارشد آمریکا روز پنجشنبه از مقامات ایران خواسته بود در یک ماه باقی مانده تا موعد مقرر برای امضای توافقنامه جامع، تصمیم درست گرفته و کار را تمام کنند.

از سوی دیگر روز گذشته نیز وزارت خارجه روسیه گزارش داد که "سرگئی لاوروف" وزریر خارجه این کشور و "جان کری" همتای آمریکایی وی، در تماس تلفنی ضمن بررسی روابط دوجانبه تهران با گروه 1+5 تاکید کردند شانس رسیدن به توافق در مذاکرات آتی میان میانجیگران بین المللی و تهران در زمینه برنامه هسته ای وجود دارد.