رییس کمیسیون اصل 44 در گفت و گو با ایلنا:

انتخابات اتاق تعاون برگزار نشود بازرسان وارد می‌شوند

مجلس

باید هرچه سریع‌تر انتخابات اتاق تعاون برگزار شود زیرا اگر بخواهیم منتظر بمانیم تا اساسنامه با قانون جدید وفق داده شود و بعد به برگزاری انتخابات بپردازیم ممكن است یكسال به طول بینجامد و این مدت زیادی است بنابراین اگر خود هیات رییسه اقدام نكند بازرسان و دولت می‌توانند این انتخابات را برگزار كنند.

رییس كمیسیون نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی تاكید كرد: اگر هیات رییسه اتاق تعاون نسبت به برگزاری انتخابات كوتاهی كند، دولت و بازرسان انتخابات را برگزار می‌كنند.
حمیدرضا فولادگر در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره جلسه وزیر کار،تعاون و رفاه اجتماعی با برخی از نماینده‌های مجلس در مورد انتخابات هیات مدیره اتاق تعاون گفت: این جلسه با حضور تعدادی از نمایندگان كیمسیون‌های مرتبط با موضوع تعاون،اصل 44، اجتماعی، صنایع و بودجه برگزار شد و بحث تعاون و توجه به سیاست كل اصل 44 مدنظر قرار داده شد.
نماینده اصفهان افزود:هدف این است تا تعاونی‌ها، اتحادیه‌ها، اتاق‌ها و تشك‌ ها در بخش غیر دولتی فعال شوند و دولت فقط نقش سیاستگذار و حمایتی را داشته باشد.
وی خاطرنشان كرد: باید هرچه سریع‌تر انتخابات اتاق تعاون برگزار شود زیرا اگر بخواهیم منتظر بمانیم تا اساسنامه با قانون جدید وفق داده شود و بعد به برگزاری انتخابات بپردازیم ممكن است یكسال به طول بینجامد و این مدت زیادی است بنابراین اگر خود هیات رییسه اقدام نكند بازرسان و دولت می‌توانند این انتخابات را برگزار كنند.

کد N553216