روابط دوجانبه و تحولات منطقه‌ای محور گفتگوی پوتین و ولیعهد امارات

ولیعهد امارات در سفر خود به روسیه با رئیس‌جمهوری این کشور دیدار و درخصوص روابط دوجانبه، همکاری میان دو کشور و آخرین تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی بحث و تبادل‌نظر کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری روسیه الیوم، "محمد بن زاید آل نهیان"، ولیعهد امارات در سفر خود به روسیه با ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری این کشور در شهر سوچی دیدار و درخصوص روابط دوجانبه میان امارات و روسیه بحث و گفتگو کرد.

دو طرف همچنین درخصوص آخرین تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی از جمله اوضاع عراق، لیبی، سوریه و دیگر کشورها بحث و تبادل‌نظر کردند.

پوتین در این دیدار ضمن ابراز خرسندی خود از دیدار مجدد با ولیعهد امارات گفت: من از دیدار با شما بسیار خرسندم و لازم است که اشاره کنم روابط میان امارات و روسیه روابطی مستحکم است و این روابط چه در سطح سیاسی و چه در سطح اقتصادی رو به پیشرفت است.

وی ضمن ابراز خرسندی خود از امکان تبادل آرا با محمد بن زاید آل نهیان درخصوص اوضاع خاورمیانه گفت: اوضاع اسرائیل و فلسطین و همچنین مناطق دیگر خاورمیانه پیچیده است اما مسکو خواهان بحث و گفتگو با ولیعهد امارات برای شنیدن نظرات وی درخصوص این اوضاع است.

محمد بن زاید آل نهیان نیز ضمن ابراز خرسندی از دیدار با پوتین گفت: من از شما سپاسگذارم که فرصت بحث و گفتگو را در اختیار من گذاشته‌اید و بی‌تردید روسیه نقش مهمی در منطقه خاورمیانه دارد.

وی افزود: روابط ما روابطی مستحکم است و اهداف مهمی برای پیشرفت روابط داریم.

ولیعهد امارات بین سال‌های 2012 و 2013 نیز سفری به روسیه داشته و با پوتین دیدار و گفتگو کرده بود.

انتهای پیام

کد N553056