محمد شریعتمداری:

برنامه‌های سفر به زنجان برای حضور در مراسم تشییع یک‌روز انجام شد

زنجان,حسن روحاني,محمد شريعتمداري,تشييع,سفر روحاني,مراسم تشييع پيكر

معاون اجرایی رییس‌جمهور گفت: تلاش کردیم برنامه‌های هیات دولت در سفر استانی به زنجان به صورت فشرده و در یک روز انجام شود تا رییس‌جمهور بتوانند در مراسم تشییع پیکر آیت‌الله مهدوی کنی شرکت کنند.

معاون اجرایی رییس‌جمهور گفت: تلاش کردیم برنامه‌های هیات دولت در سفر استانی به زنجان به صورت فشرده و در یک روز انجام شود تا رییس‌جمهور بتوانند در مراسم تشییع پیکر آیت‌الله مهدوی کنی شرکت کنند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمد شریعتمداری در حاشیه مراسم تدفین آیت‌الله مهدوی کنی در جمع خبرنگاران اظهار کرد:‌ تمام تلاش خود را کردیم تا آن‌چه قرار بود در سفر استانی به زنجان محقق شود به صورت فشرده و در یک روز انجام دهیم تا شرایط به گونه‌ای فراهم شود که رییس‌جمهور بتوانند در مراسم تشییع دوست و یار دیرینه‌اش آیت‌الله مهدوی کنی حاضر شود.

وی ادامه داد: تمام برنامه‌های سفر استانی که برای امروز پیش‌بینی شده بود به جز یک بازدید از مرکز فولاد دیروز انجام شد. مثل ملاقات با علما، نخبگان، ایثارگران و شرکت در اجلاس توسعه که رییس‌جمهور در این مراسم شرکت کرد و نظرات اقشار مختلف را شنید و مسیرهایی که قرار است دولت طی کند را تشریح کرد.

معاون اجرایی رییس‌جمهور ادامه داد: سفر استانی به زنجان تا پاسی از شب طول کشید و رییس‌جمهور تقریبا ساعت 2 بامداد به تهران بازگشت تا به مراسم تشییع پیکر آیت‌الله مهدوی‌کنی برسد.

شریعتمداری همچنین درباره سفر استانی به کرمان، اظهار کرد: کرمان در برنامه‌های سفر استانی بود ولی هنوز درباره آن تصمیم قطعی گرفته نشده است.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود آیت‌الله مهدوی کنی را مظهر اعتدال توصیف کرد و افزود: ایشان ارتباطات گسترده‌ای با مردم داشتند و تربیت نیروی انسانی و توسعه اخلاق دینی در جامعه از ویژگی‌های بارزشان بود که چه پیش و پس از انقلاب در عرصه اخلاق علمی و نظری آن را انجام دادند.

معاون اجرایی رییس‌جمهور در پایان اظهار کرد: مهدوی‌کنی به آن‌چه خود درس می‌داد اعتقاد داشت به همین دلیل مردم هم به او اعتقاد داشتند و این حضور گسترده مردم در مراسم تشییع پیکرش نشان دهنده همین اعتقاد است.

انتهای پیام

کد N552628