اخبار امنیتی عراق؛

عملیات گسترده در جرف الصخر/ سامانه موشکی ساخت روسیه علیه تکفیری ها در دیالی

آفریقا و خاورمیانه

آغاز عملیات گسترده در جرف الصخر در شمال بابل، به کارگیری سامانه موشکی کورنیت علیه تکفیری ها در دیالی، محاصره صدها ایزیدی در کوه سنجار از سوی داعش و تحویل منطقه البحیرات از سوی گردانهای صلح وابسته به مقتدی صدر به نیروهای امنیتی عراق از مهمترین اخبار امنیتی این کشور است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه السومریه، منابع امنیتی اعلام کردند: عملیات نظامی گسترده ای صبح امروز برای پاکسازی منطقه جرف الصخر در35 کیلومتری شمال بابل برای پاکسازی آن از داعش با همکاری نیروهای امنیتی و  مردمی آغاز شده است.

این منابع تاکید کردند: عملیات در مساحتی بالغ بر 2000 کیلومتر که مساحت کل جرف الصخر و اطراف آن است انجام می شود.

از سوی دیگر منابع عراقی از بسته شدن ورودی فرودگاه بغداد از بیم وجود خودرو بمبگذاری شده به آن خبر دادند.

محمد خلیل مسئول نظامی در کوه سنجار از محاصره این کوهها که صد ایزدی در آن قرار دارند از سوی داعشی خبر داد و افزود: درگیری در محور غربی،جنوبی، شرقی و شمالی در جریان است.

منابع آگاه از هجوم بیش از 300 داعشی با حمایت خودروهای زرهی و حملات شدید خمپاره ای به کوه سنجار خبر دادند و بیان کردند: حامیان ایزیدی ها فقط سلاح سبک در اختیار دارند.اوضاع خانواده ها در این منطقه بسیار بد است.

از سوی دیگر منابع وابسته به جریان صدر از تحویل منطقه البحیرات در شمال بابل از سوی گردانهای صلح وابسته به جریان صدر به نیروهای امنیتی عراق خبر دادند.

در همین حال عبدالامیر الزیدی فرمانده عملیات دجله از به کارگیری سامانه موشکی کورنیت ساخت روسیه علیه تروریستها در دیالی خبر داد و افزود: بر اثر به کارگیری این موشک تعداد زیادی از ادوات نظامی داعشی ها هدف قرار گرفته است.