حسینی در گفتگو با مهر:

تشییع باشکوه پیکر آیت الله مهدوی کنی آینه محبوبیت او در بین مردم بود

مجلس

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی گفت: آیت‌الله مهدوی‌کنی بین مردم ایران به ویژه مردم تهران محبوبیت خاصی داشت که در تشییع پیکر وی، این محبوبیت و ارادت به نمایش درآمد.

سیدمرتضی حسینی، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی مهر، با اشاره به اینکه آیت‌الله مهدوی‌کنی از خانواده بزرگ روحانی بود و اجدادشان بخصوص در تهران در مبارزات انقلابی اثرگذار بودند، گفت: ایشان از علمای وارسته‌ای بود که از بدو نهضت امام خمینی(ره) به یاران نزدیک به حضرت امام(ره) پیوست و در شمار نزدیکان و معتمدان ایشان قرار گرفت.

وی افزود: به تعبیر دیگر می‌توان گفت ایشان جزء هیات امنای انقلاب اسلامی بوده است، اگر 10 نفر از ابتدای مسیر به امام خمینی(ره) ایمان آورده و کنار ایشان به مبارزه پرداختند یک نفر از آنها آیت الله مهدوی‌کنی بوده است.

این نماینده مجلس نهم شورای اسلامی افزود: زندان هایی که ایشان در مبارزات انقلابی تحمل کرد و استقامتی که از خود نشان دادند، همواره زبانزد بوده است.

حسینی ادامه داد: بعد از پیروزی انقلاب هم ایشان جزء شورای انقلاب و پس از آن مسئولیت هایی همچون وزیر کشور، و مسئولیت جامعه روحانیت مبارز را برعهده داشتند و در نهایت ریاست خبرگان رهبری آخرین مسئولیتی بود که ایشان در طول حیاتشان در آن به خوبی ایفای نقش کردند.

نماینده مردم قزوین تصریح کرد: آنچه در شخصیت آیت‌الله مهدوی‌کنی بارز بود، تعبد واقعی نسبت به امام(ره) و رهبری بود، اینطور نبود که در مقابل رهبری اظهارنظرهایی خلاف مواضع رهبری داشته باشند. اگر هم موضعی خاص داشتند در عموم به آن تاکید نکرده و همواره تبعیت از رهبری را سرلوحه خود قرار می دادند.

وی افزود: آیت‌الله مهدوی‌کنی در بین اصولگرایان جایگاه ویژه ای داشت که همین مساله باعث بروز وحدت بین جریان‌های اصولگرا از جانب وی می‌شد.