۲
حسینی در گفتگو با مهر:

تشییع باشکوه پیکر آیت الله مهدوی کنی آینه محبوبیت او در بین مردم بود

  • ۷بازدید
  • ۲ رای
  • ۰ دیدگاه
مجلس

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی گفت: آیت‌الله مهدوی‌کنی بین مردم ایران به ویژه مردم تهران محبوبیت خاصی داشت که در تشییع پیکر وی، این محبوبیت و ارادت به نمایش درآمد.

سیدمرتضی حسینی، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی مهر، با اشاره به اینکه آیت‌الله مهدوی‌کنی از خانواده بزرگ روحانی بود و اجدادشان بخصوص در تهران در مبارزات انقلابی اثرگذار بودند، گفت: ایشان از علمای وارسته‌ای بود که از بدو نهضت امام خمینی(ره) به یاران نزدیک به حضرت امام(ره) پیوست و در شمار نزدیکان و معتمدان ایشان قرار گرفت.

وی افزود: به تعبیر دیگر می‌توان گفت ایشان جزء هیات امنای انقلاب اسلامی بوده است، اگر 10 نفر از ابتدای مسیر به امام خمینی(ره) ایمان آورده و کنار ایشان به مبارزه پرداختند یک نفر از آنها آیت الله مهدوی‌کنی بوده است.

این نماینده مجلس نهم شورای اسلامی افزود: زندان هایی که ایشان در مبارزات انقلابی تحمل کرد و استقامتی که از خود نشان دادند، همواره زبانزد بوده است.

حسینی ادامه داد: بعد از پیروزی انقلاب هم ایشان جزء شورای انقلاب و پس از آن مسئولیت هایی همچون وزیر کشور، و مسئولیت جامعه روحانیت مبارز را برعهده داشتند و در نهایت ریاست خبرگان رهبری آخرین مسئولیتی بود که ایشان در طول حیاتشان در آن به خوبی ایفای نقش کردند.

نماینده مردم قزوین تصریح کرد: آنچه در شخصیت آیت‌الله مهدوی‌کنی بارز بود، تعبد واقعی نسبت به امام(ره) و رهبری بود، اینطور نبود که در مقابل رهبری اظهارنظرهایی خلاف مواضع رهبری داشته باشند. اگر هم موضعی خاص داشتند در عموم به آن تاکید نکرده و همواره تبعیت از رهبری را سرلوحه خود قرار می دادند.

وی افزود: آیت‌الله مهدوی‌کنی در بین اصولگرایان جایگاه ویژه ای داشت که همین مساله باعث بروز وحدت بین جریان‌های اصولگرا از جانب وی می‌شد.

 

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.