غلامعلی حداد عادل در گفتگو با ایلنا:

آیت‌الله‌ مهدوی‌کنی یک اصول‌گرای اعتدالی بود

سیاست داخلی,حداد عادل

آیت‌الله‌ مهدوی‌کنی همیشه روی اصول پافشاری داشتند اما باید توجه کنیم در بیان و رفتار خیلی مراقب بودند که رفتار افراطی و بیان افراطی و سخن تند و تیز نداشته باشند.

نماینده مجلس شواری اسلامی گفت:آیت الله مهدوی‌کنی همیشه روی اصول پافشاری داشتند اما باید توجه کنیم در بیان و رفتار خیلی مراقب بودند که رفتار افراطی و بیان افراطی و تند و تیز نداشته باشند، می‌توان ایشان را یک اصولگرای معتدل نامید.

غلامعلی‌حدادعادل در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درباره شخصیت آیت‌الله مهدوی‌کنی گفت: آیت‌الله مهدوی‌کنی یک الگوی تمام عیار برای روحانیت مبارز از نظر علم، ‌سواد و امور مربوط به روحانیت بود.

وی ادامه داد: ایشان را می‌توان یک الگو از نظر تقوا، اخلاق و تشخیص درست سیاسی دانست و آیت الله مهدوی کنی را می‌توان نمونه آن چه که رهبری آن را بصیرت معرفی می‌کند، دانست.

حدادعادل درباره مدیریت آیت‌الله مهدوی‌کنی در انقلاب اسلامی گفت: هر کجا اسم آیت‌الله مهدوی‌کنی در میان بود، خیال همه راحت می‌شد، می‌دانستند به انقلاب اسلامی صدمه‌ای نمی‌رسد؛ بلکه انقلاب اسلامی تقویت می‌شود.

این نماینده مجلس شورای اسلامی بیان کرد: آیت‌الله مهدوی‌کنی را همه به پیشکسوتی، بزرگواری قبول داشتند، ایشان شکنجه های بسیاری را  در زندان شاه در دوران قبل از انقلاب تحمل کردند و  و خدمات بسیاری را نیز بعد از انقلاب داشتند.

حداد عادل در پاسخ به این سوال که به نظر شما چه عاملی باعث شده است، همه جناح‌ها آیت‌الله مهدوی‌کنی را فردی معتدل بدانند، گفت: ایشان همیشه روی اصول پافشاری داشتند اما باید توجه کنیم در بیان و رفتار خیلی مراقب بودند که رفتار افراطی و بیان افراطی و سخن تند و تیز نداشته باشند.

وی افزود: بنابراین می‌توان آیت‌الله مهدوی‌کنی را یک اصولگرای معتدل نامید.

کد N552301