با صدور اطلاعیه ای؛

حزب مردم‌سالاری درگذشت آیت‌الله مهدوی‌کنی را تسلیت گفت

سیاست داخلی

پرهیز از افراطی‌گری و خشونت، صداقت در انقلاب و سیاست به عنوان مهم‌ترین ویژگی شیخ علمای تهران باید الگوی دست‌اندرکاران همه جریانات سیاسی باشد.

حزب مردم‌سالاری در اطلاعیه‌ای ارتحال آیت‌الله مهدوی‌کنی را تسلیت گفت و تأکید کرد: پرهیز از افراطی‌گری و خشونت، صداقت در انقلاب و سیاست به عنوان مهم‌ترین ویژگی شیخ علمای تهران باید الگوی دست‌اندرکاران همه جریانات سیاسی باشد.

به گزارش ایلنا، حزب مردم‌سالاری با صدور اطلاعیه‌ای ضمن عرض تسلیت ارتحال ملکوتی آیت‌الله مهدوی‌کنی رئیس مجلس خبرگان و دبیرکل جامعه روحانیت مبارز تهران، از دست‌اندرکاران نظام و جریانات سیاسی خواست که ویژگی‌های برجسته اخلاقی و انقلابی آن عالم ربانی و مجاهد انقلابی را سرلوحه عمل سیاسی خود قرار دهند.

متن کامل این اطلاعیه به شرح ذیل است:

بسمه‌تعالی

انالله و انا الیه راجعون

ارتحال ملکوتی دبیرکل جامعه روحانیت مبارز تهران و رئیس مجلس خبرگان، عالم ربانی و مجاهد انقلابی حضرت آیت‌الله مهدوی‌کنی موجب تأسف و تأثر گردید.

بی‌شک آن مبارز خستگی‌ناپذیر سمبل سیاست اخلاقی و اعتدال انقلابی بود. او همواره از هر گونه افراطی‌گری و خشونت‌طلبی پرهیز می‌کرد.

خدمات فراوان و بی‌شائبه ایشان در عرصه دیانت، انقلاب و نظام و فرهنگ و دانشگاه هرگز از خاطره مردم سرافراز ایران فراموش نخواهد شد.

مجاهدت‌های بی‌نظیر آن شیخ علمای تهران قبل از پیروزی انقلاب و همراهی همیشگی ایشان با امام‌راحل (ره) و رهبری معظم انقلاب پس از پیروزی انقلاب و خدمات فراوان علمی و صداقت انقلابی و همنشین کردن سیاست با اخلاق، پرورش صدها طلبه و دانشجو و ده‌ها خدمت خالصانه دینی، علمی، فرهنگی، دانشگاهی و انقلابی بر هیچ آشنای به انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران پوشیده نیست.

حزب مردم‌سالاری درگذشت آن استاد اخلاق و مجتهد مجاهد را به تمامی اعضای مجلس خبرگان، حوزه‌های علمیه، اعضای جامعه روحانیت مبارز تهران، اساتید، فارغ‌التحصیلان و دانشجویان دانشگاه امام‌صادق (ع) به ویژه بیت شریف ایشان تسلیت می‌گوید و از تمامی دست‌‌اندرکاران نظام و جریانات سیاسی می‌خواهد که ویژگی‌های برجسته اخلاقی و انقلابی و سیره عملی آن شخصیت والامقام را همواره سرلوحه عمل سیاسی خود قرار داده و تداوم‌بخش مسیر اخلاقی و انقلابی ایشان باشند.

عاش سعیدا و مات سعیدا

 

کد N552100