مهرعلیزاده: "وحدت" اصولگرایان غیر ممکن نیست

اصلاح‌طلبان,اصولگرايان

استاندار پیشین خراسان رضوی گفت: نه تشکیل حزب جدید در بین اصلاح طلبان به انشقاق منجر و نه برگزاری یک همایش می‌تواند به وحدت ختم شود، مهم اتخاذ مشی مناسب میان همه گروه‌هاست.

محسن مهرعلیزاده در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه خراسان، اظهار کرد: همایش همگرایی اصولگرایان که عملا به منظور رسیدن به وحدت برگزار شد، اما به نوعی بروز انشقاق میان اصولگرایان را القاء کرد، در حالی که سعی دست اندرکاران این جناح این بود که به وحدت برسند، اما در واقع این همایش نوعی انشقاق را نشان داد.

وی اضافه کرد: تکثر در احزاب و دسته‌ها نمی تواند مبین این باشد که اختلاف فکری در آن حزب یا جناح وجود دارد، در کشور ما تاکنون اینگونه نبوده که دو یا چند حزب اصلی وجود داشته باشد و نمایندگان این دو یا سه جناح قدرت را در هر دوره به دست گیرد، چون این شرایط در کشور فراهم نیست برای همین نقشه NGO ها و جبهه‌های مختلف تعیین کننده است.

مهرعلیزاده تصریح کرد: گروه‌ها و جناح‌های مختلف در کشور براساس وضعیت فعلی قطعا استراتژی متفاوتی را در زمان انتخابات اتخاذ می‌کنند، شرایط کنونی اصولگرایان و انتخاب احمدی نژاد در سال 84و پس از آن اقبال مردم از دکتر روحانی، آنان را در شرایط متفاوتی قرار می‌دهد، شرایطی که آنان در رسیدن به همگرایی و وحدت در پیش می‌گیرند با شرایط اصلاح‌طلبان متفاوت است.

وی ادامه داد: امیدواریم که همه گروه‌ها اگر با نیت خیر وارد فعالیت می‌شوند، موفق عمل کنند.

استاندار پیشین خراسان رضوی به نقش ریش سفیدان جناح‌های سیاسی اشاره و افزود: چون جامعه ما یک جامعه اخلاقی است و فضای سیاسی حاکم بر جامعه نیز به دنبال ریش سفید است، می توان این را تائید کرد که نقش ریش سفیدان در میان جناح‌ها موثر بوده است، امیدوارم حرف شنوی از ریش سفیدان در راستای تبعیت از احزاب و برنامه‌های شناخته شده یک حزب صورت گیرد.

وی با تاکید بر این‌که جامعه ما از نظر وجود ریش سفیدان دچار کمبود و نقصان نیست، اضافه کرد: واقعیت این است که در جریان اصولگرایی نظرهای متفاوتی وجود دارد، اما بالاخره جمع شدن همه اینها و به وحدت رسیدن همه آنها غیر ممکن و غیر محال نیست، همان طور که در سال‌های گذشته به وحدت نظر رسیدند.

انتهای پیام

کد N552013