سلسله حملات مسلحانه در پایتخت کانادا/ پلیس: نخست وزیر سالم است

كانادا

پلیس کانادا اعلام کرد که در شهر اوتاوای این کشور 3 مورد حادثه تیراندازی رخ داده که شامل تیراندازی در محل ساختمان پارلمان کانادا، تیراندازی در بنای یادبود جنگ و همچنین تیراندازی در یک مرکز خرید بوده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی یاهو کانادا نیوز، پلیس شهر اوتاوای کانادا اعلام کرده مشغول انجام تحقیقات درباره این 3 مورد تیراندازی که در این شهر است. امکان شبکه‌ای و تروریستی بودن این حملات رد نشده است.

براساس گزارش‌ها در جریان تیراندازی در بنای یادبود جنگ در شهر اوتاوا یک نظامی کانادایی در اثر اصابت گلوله زخمی شد و در داخل ساختمان‌ پارلمان در این شهر نیز برای ساعاتی درگیری مسلحانه بالا گرفته است.

پلیس کانادا به خبرنگاران اعلام کرد که یکی از متهمان این تیراندازی‌ها که براساس گزارش‌ها سلاحی بزرگ حمل می‌کرده، فرار کرده است و ساختمان‌ پارلمان تعطیل شده‌اند. محل کار نخست وزیر در داخل مجموعه ساختمان‌های پارلمان قرار داد.

وی گفت: نخست وزیر کانادا در امنیت به سر می‌برد و از محل حادثه دور شده است. پلیس همچنین گفت که یک تیرانداز در داخل ساختمان‌های پارلمان کشته شده است و در این تیراندازی بیش از یک متهم دخیل بوده‌اند.

وضعیت در حال حاضر در کانادا متشنج است.

انتهای پیام

کد N551950