پیام تسلیت حزب مردمسالاری به مناسبت درگذشت آیت الله مهدوی کنی

حزب مردم سالاری با صدور اطلاعیه ای با تسلیت ارتحال ملکوتی آیت الله مهدوی کنی رئیس مجلس خبرگان و دبیر کل جامعه روحانیت مبارز تهران از دست اندر کاران نظام و جریانات سیاسی خواست که ویژگی های برجسته اخلاقی و انقلابی آن عالم ربانی و مجاهد انقلابی را سرلوحه عمل سیاسی خود قرار دهند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، متن کامل این اطلاعیه به شرح زیر است:

بسمه تعالی

انالله و انا الیه راجعون

ارتحال ملکوتی دبیر کل جامعه روحانیت مبارز تهران و رئیس مجلس خبرگان، عالم ربانی و مجاهد انقلابی حضرت آیت الله مهدوی کنی موجب تاسف و تاثر گردید.

بی شک آن مبارز خستگی ناپذیر سمبل سیاست اخلاقی و اعتدال انقلابی بود. او همواره از هر گونه افراطی گری و خشونت طلبی پرهیز می کرد. خدمات فراوان و بی شائبه ایشان درعرصه دیانت، انقلاب و نظام و فرهنگ و دانشگاه هرگز از خاطره مردم سرافراز ایران فراموش نخواهد شد.

مجاهدت های بی نظیر آن شیخ علمای تهران قبل از پیروزی انقلاب و همراهی همیشگی ایشان با امام راحل (ره) و رهبری معظم انقلاب پس از پیروزی انقلاب و خدمات فراوان علمی وصداقت انقلابی و همنشین کردن سیاست با اخلاق، پرورش صدها طلبه و دانشجو و ده‌ها خدمت خالصانه دینی ، علمی، فرهنگی ،‌دانشگاهی وانقلابی بر هیچ آشنای به انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران پوشیده نیست.

حزب مردم سالاری درگذشت آن استاد اخلاق و مجتهد مجاهد را به تمامی اعضای مجلس خبرگان،‌حوزه های علمیه ،‌اعضای جامعه روحانیت مبارز تهران، اساتید، فارغ التحصیلان و دانشجویان امام صادق (ع) به ویژه بیت شریف ایشان تسلیت می گوید و از تمامی دست اندرکاران نظام و جریانات سیاسی می خواهد که ویژگی های برجسته اخلاقی و انقلابی و سیره عملی آن شخصیت و الامقام راهمراه سرلوحه عمل سیاسی خود قرار داده و تداوم بخش مسیر اخلاقی و انقلابی ایشان باشند.

انتهای پیام

کد N551859