رئیس جمهور در دیدار با علما و ایثارگران زنجان:

امنیت ایران و منطقه مدیون ایثارگران است

دولت

وظیفه و رسالت سنگینی درباره خانواده ایثارگران و شهدا داریم.

رئیس جمهور امنیت ایران و منطقه را مدیون ایثارگری ایثارگران دانست.


به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، حسن روحانی امروز چهارشنبه 30 مهر در مراسم دیدار با علما و ایثارگران استان زنجان در آستانه قرار گیری ماه محرم اظهار داشت: ایثارگران در مکتب علما پرورش یافته و علما در سایه ایثارگران هستند و می‌توانند این راه را ادامه بدهند.


رییس جمهور با بیان اینکه این دو قشر خیلی به هم نزدیک هستند، تصریح کرد: با مرور تاریخ انقلاب اسلامی و نهضت‌های ایران می‌بینیم نقش محرم و عاشورا در دفاع مقدس بسیار پررنگ بوده است.


رییس جمهور در ادامه با اشاره به نقطه اوج انقلاب اسلامی در سال 1342 با صدور اعلامیه مهم امام و در پی آن حادثه 13 خرداد گفت: همه فرازهای نهضت اسلامی در سایه عاشورا بوده است.


روحانی در ادامه با اشاره به اهمیت حوادث مهم تاریخ انقلاب اسلامی افزود: عاشورا یادآور خون شهدا است.


وی با اشاره به اینکه استان زنجان دارای سه هزار شهید 7هزار جانباز و 600 آزاده است، افزود: خانواده‌های شهدا، و آزادگان با خدای خود معامله کرده‌اند.


رییس جمهور وقوع عاشورا را مهم توصیف کرد و گفت: همه این‌ها برگرفته از مکتب امام حسین(ع) است.


روحانی با بیان اینکه دولت در یک شرایط عادی نیست، گفت: وظیفه و رسالت سنگینی درباره خانواده ایثارگران و شهدا داریم.


روحانی با اشاره به اینکه در حد توان در حل مشکلات این قشر هستیم، اظهار داشت: همه ما مدیون این خانواده‌ها هستیم.


رئیس جمهور امنیت ایران و منطقه را مدیون ایثارگری ایثارگران دانست و گفت: استان زنجان دارای افتخاراتی نظیر آیت الله شبیری زنجانی و شهیدانی نظیر شهید مجید شهریاری است.


وی در پایان با اشاره به استعدادهای مردم استان و پتانسیل‌های منطقه گفت: امیدواریم شاهد اقداماتی هر چند کوچک در این استان باشیم.

 

کد N551821