بیست و سومین همایش اسکودا در کرمان

رییس کانون وکلای کرمان: اولین کانونی هستیم که با دادگستری ارتباط الکترونیکی ایجاد کرد

كانون وكلا,دادگستري

رییس کانون وکلای دادگستری کرمان گفت: اولین کانونی هستیم که ارتباط الکترونیکی با دادگستری ایجاد کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) عارفی در همایش اسکودا با گرامیداشت یاد و خاطره دکتر کاتوزیان و آیت‌الله مهدوی‌کنی گفت: علی‌رغم مخالفت‌ها و مشکلات بسیار در اواخر سال ۱۳۸۹ اقدامات اولیه برای تشکیل کانون وکلای کرمان انجام شد و در آن زمان با حمایت ها و تلاش های حجت الاسلام توکلی رییس کل وقت دادگستری این کانون شکل گرفت به نحوی که ما با حمایت های وی توانستیم جزو اولین کانونی باشیم که ارتباط الکترونیکی با دادگستری را ایجاد کرده ایم.

وی با بیان اینکه جلسات مکرر و منظم با مسئولین قوه قضاییه استان کرمان داریم و با همکاری یکدیگر مشکلات را حل می کنیم، ادامه داد: ما در معیت رییس کل دادگستری این استان به شهرستانهای مختلف استان می رویم و همکاری تنگاتنگ و تلاش مستمری در راستای احقاق حق داریم.

رییس کانون وکلای دادگستری کرمان افزود: ما توانسته ایم در تمام زندان های بزرگ کشور، محل های ملاقات اختصاصی وکلا با زندانیان را تاسیس کرده و اقدام به مشورت و معاضدت قضایی کنیم که این نتیجه تلاش های دستگاه قضایی استان و اداره کل زندان استان کرمان است.

عارفی با اشاره به اینکه دستگاه قضائی ارتباط صمیمی با کانون وکلای دادگستری کرمان دارد، خاطرنشان کرد: با همکاری آقای موحد ریاست محترم فعلی دادگستری کل استان کرمان، کار بهتر و سریعتر پیش می رود؛ زیرا وی یک آدم عالم، مقید و با تقوا هستند. وی با توجه به سابقه قضایی که از مناصب اولیه دادیاری تا بالاترین سمت های قضایی دارند، مرجع استفتای حقوقی خیلی از قضات هستند و این از معدود مزایایی کانون وکلای کرمان و دادگستری این استان است که بر اساس شایسته سالاری انتخاب شده اند.

وی با یادآوری این که ما با ۵ نفر از اعضای هیات مدیره کانون کرمان کار را بدون هیچ امکانات و پرسنل شروع کردیم، گفت: حتی جای اولیه هم نداشتیم ولی قصد داشتیم کانونی با عظمت ایجاد کنیم. اعضای حقیقی هیات مدیره کانون کرمان، دادستان و شخصیت حقوقی این کانون از صندوق رسالت در حدود هفتصد میلیون تومان وام با کارمزد پائین گرفتند و بدین وسیله ساختمانی را خریداری و تجهیز کردیم.

عارفی تاکید کرد: اعضای هیات مدیره کانون وکلای دادگستری کرمان و تمامی همکاران برآن هستند که در دو سه سال آینده به بزرگترین کانون ایران، حداقل از نظر امکانات و فعالیت ولو با تعداد جمعیت کمتر، تبدیل شویم.

انتهای پیام

کد N551765