در دیدار با حیدرالعبادی؛

لاریجانی: گسترش فعالیت گروههای تروریستی مهمترین موضوع منطقه است

ايران,مجلس شوراي اسلامي,عراق

رییس مجلس شورای اسلامی بر حمایت همه جانبه جمهوری اسلامی ایران از دولت و ملت عراق در مقابله با گروه‌های تروریستی و هر گونه خطری که ثبات و امنیت این کشور را به مخاطره اندازد تاکید کرد.

رییس مجلس شورای اسلامی بر حمایت همه جانبه جمهوری اسلامی ایران از دولت و ملت عراق در مقابله با گروه‌های تروریستی و هر گونه خطری که ثبات و امنیت این کشور را به مخاطره اندازد تاکید کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا،‌ علی لاریجانی پیش ظهر امروز در دیدار نخست وزیر عراق و هیات عالی رتبه با ایشان، گفت: دولت و ملت ایران در همه شرایط در کنار مردم ودولت عراق ایستاده و با تمام توان از آنها حمایت خواهد کرد.

وی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران با کمک دولت و مردم عراق اجازه نخواهند داد گروههای تروریستی امنیت، استقلال و تمامیت ارضی عراق را به خطر اندازند.

لاریجانی در ادامه این دیدار با تبریک تشکیل دولت وحدت ملی در عراق در ضرورت توسعه همکاریهای فی مابین تاکید کرد و گفت:‌ تشکیل دولت جدید در عراق نشانه هوشمندی سیاستمداران عراقی بوده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی گسترش فعالیتهای گروههای تروریستی را مهمترین موضوع منطقه دانست و تصریح کرد:‌ در حالیکه قدرتهای جهانی و هم پیمانان منطقه‌ای‌شان حامیان اصلی گروه های تروریستی طی سالهای گذشته بوده‌اند ادعای کنونی آنها مبنی بر مبارزه با تروریسم بی پایه و اساس و عاری از هرگونه صداقتی است.

وی در ادامه با ابراز خرسندی از روند رو به رشد مناسبات دوستانه فیمابین در زمینه‌های گوناگون بویژه همکاریهای اقتصادی گفت: ایران و عراق از ظرفیت‌های بی نظیری جهت گسترش همکاری‌های بازرگانی برخوردارند که بهره گیری از آنها به پیشرفت و رفاه دو ملت کمک فراوانی می‌کند.

وی در همین زمینه یادآور شد: استفاده از توانمندی‌های اقتصادی، صنعتی و علمی ایران می تواند در حل بسیاری از مشکلات اقتصادی عراق موثر واقع شد.

در ادامه این دیدار حیدرالعبادی نخست‌وزیر عراق با قدردانی از حمایت های جمهوری اسلامی ایران در برقراری ثبات و آرامش در عراق گفت: حمایت‌ها و پشتیبانی های جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با گروه‌های تروریستی بویژه در ابتدای بحران جاری بسیار موثر بوده ست.

وی تصریح کرد: نقش ایران درکمک به عراق در مقاطع حساس و دشوار سالهای گذشته بی بدیل بوده است.

نخست‌وزیر عراق در ادامه گفت: سیاست جمهوری اسلامی ایران همواره بر اساس تحکیم وحدت ما و برقراری آرامش درعراق بوده است.

حیدرالعبادی در پایان با اشاره به ائتلاف کنونی علیه داعش گفت: هر گونه اقدام از سوی ائتلاف علیه داعش نباید استقلال و حاکمیت ارضی عراق را به خطر اندازد.

در این دیدار همچنین یوناتن بت کلیا نماینده اقلیت آشوری و کلدانی در مجلس شورای اسلامی و دبیر کل اتحادیه جهانی آشوریها از اقدامات و پشتیبانی های دولت عراق از اقلیت آشوری و کلدانی عراق در مقابل اقدامات گروههای تروریستی قدردانی کرد.

انتهای پیام

کد N551627