تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی

سیاسی

تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور امروز توسط حسین سبحانی‌نیا یک عضو هیات رییسه مجلس در جلسه علنی قرائت شد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این تذکرات به شرح زیر است:

**صلاحی نماینده تفرش، آشتیان به رئیس جمهور: تسریع در تکمیل ساختمان اداره استاندارد شهرستان ساوه.

**فاطمه آلیا نماینده تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر به رئیس جمهور: توضیح در خصوص علت استخدام بدون آزمون کارکنان یا کارکنان باسابقه بیش از 10 سال در نهاد ریاست جمهوری، همچنین به وزیر آموزش و پرورش: توضیح در خصوص علت به کارگیری طلبه های واحد شرایط در امور ذی‌ربط در وزارت آموزش و پرورش.

**عباس مقتدایی نماینده اصفهان به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: الزام سازمان تامین اجتماعی و اجرای قانون راجع به مشاغل سخت و زیان‌آور برای کارگران کارگاه‌هایی که تعطیل شده است. همچنین ضرورت اجرای تبصره ماده هفت قانون کار و تعیین حداکثر مدت موقت برای کارهایی که طبیعت آنها جنبه غیر مستمر دارد.

**یونس اسدی نماینده مشکین شهر به وزیر راه و شهرسازی: لزوم رسیدگی جدی به وضعیت اسف‌بار جاده مشکین شهر و اردبیل.

**ابراهیم کارخانه نماینده مردم همدان و فامنین به وزیر راه وشهرسازی: اقدام جدی در رابطه با پیشرفت درخور توجه پروژه راه‌آهن تهران همدان که با کندی پیش می‌رود و به رئیس جمهور: طرح مسایل جناحی و غیرهسته‌ای در مذاکرات هسته‌ای موجب نگرانی ترجیح مسایلی جناحی بر منافع ملی ضروری است و رئیس جمهور تدابیر بازدارنده و اعتمادساز را اتخاذ کند.

**فرهاد بشیری نماینده پاکدشت به وزیر نیرو: تسریع در اجرای طرح‌های جمع‌آوری فاضلاب شهری حوزه پاکدشت و شریف آباد .

**علیرضا خسروی نماینده مردم سمنان به وزیر صنعت، معدن و تجارت: لزوم اصلاح و تجدید نظر در تعرفه‌های گریس و روغن‌های صنعتی که باعث افزایش واردات و کاهش تولید شده است.

**امیر خجسته نماینده مردم همدان و فامنین به وزیر صنعت، معدن و تجارت: لزوم نظارت بر نحوه واگذاری و بهره‌برداری از معادن کشور، همچنین به وزیر آموزش و پرورش: لزوم توجه و استفاده از فناوری‌های نوین در برنامه‌های درسی آموزشی و تجهیز مدارس به این امکانات.

**محمد قسیم عثمانی نماینده مردم بوکان به وزیر آموزش و پرورش: تامین فضای آموزشی دبیرستان دخترانه در منطقه پشت کمربندی بوکان و رفع وضعیت نابه سامان مدارس روستایی این شهرستان، همچنین به وزیر راه و شهرسازی: لزوم آسفالت سازی روستای حوزه بوکان و توضیح علت عدم اجرایی شدن صنعت کنار گذر بوکان، به وزیر نیرو: اتخاذ راهکارهای لازم برای رفع وضعیت بحرانی آب شرب روستاهای بوکان و اتخاذ تدبیر لازم جهت جلوگیری از ورود خسارت ناشی از وقوع سیل در شهر بوکان.

انتهای پیام

کد N551604