حسینی در نطق میان دستور:

آقای رئیس جمهور! به دنبال حذف عوامل نفوذی و افراطی باشید

مجلس

نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی گفت: آقای رئیس جمهور! به دنبال حذف عوامل نفوذی و افراطی باشید که نه تمایلی به جنابعالی و موفقیت شما دارند و نه ارزش‌های انقلاب برایشان مهم است و هدف آنها ایجاد تقابل میان دولت و مجلس است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر در ادامه جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی سید باقر حسینی در نطق میان‌دستور خود با تسلیت رحلت عالم جلیل‌القدر آیت‌الله مهدوی کنی گفت: شهادت یکی دیگر از معلمان دلسوز سیستانی به دست اشرار کور دل و خودفروخته را به مردم شهیدپرور سیستان به‌خصوص خانواده معزز این شهید گرانقدر تسلیت می‌گویم و این اقدامات ددمنشانه را محکوم می‌کنیم.

نماینده مردم زابل، زهک، هیرمند، نیمروز و هامون در مجلس شورای اسلامی افزود: متاسفانه امروز برخی نگاه‌های غیر کارشناسی و اقدامات نسنجیده از یکسو و ضعف دولت پاکستان در کنترل مرزها و مبارزه با گروهک‌های تکفیری تروریستی از سوی دیگر باعث شد تا در هفته نیروی انتظامی شاهد شهادت تعدادی از پرسنل عزیز این نیرو باشیم که به خانواده‌های این شهدای عزیز تسلیت می‌گوییم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خطاب به وزیر کشور تصریح کرد: آقای وزیر! تا کی باید در کشور مقتدر ایران شاهد اینگونه جنایت‌ها و اقدامات مزدوران مستکبران باشیم؟

حسینی خطاب به وزرای امور خارجه و دفاع درخصوص مقابله با اینگونه جنایات ادامه داد: برای مقابله با مزدوران اقدامات فوری و جدی صورت گیرد، چرا که عده‌ای از مردم نسبت به ناامنی‌های پیش‌آمده به طور جدی هشدار داده‌اند و مردم سیستان اعلام کرده‌اند اگر دولت نمی‌تواند امنیت را برقرار کند، ما خودمان می‌توانیم از خود دفاع کنیم و از دولت می‌خواهیم که این اجازه را به ما بدهد.

وی گفت: بر خود لازم می‌دانم از طرف مردم قدرشناس سیستان از عنایات ویژه رهبر عظیم‌الشأن قدردانی نموده و از خداوند منان طول عمر باعزت برای معظم‌له را مسئلت دارم.

این نماینده مردم در مجلس نهم صدور حکم اعدام برای عالم جلیل‌القدر شیخ النمر را اقدامی ظالمانه،‌ متحجرانه و کینه‌توزانه دانست و گفت: هر انسان با وجدانی این حکم را محکوم می‌کند، بنابراین لازم است حکام عربستان به عواقب این اقدام بیاندیشند.

حسینی خطاب به رئیس جمهور افزود: آقای رئیس جمهور! بنده به‌عنوان نماینده‌ای که تمام تلاشم را برای حمایت از کابینه شما به کار بستم، تاکید می‌کنم مجلس همراه دولت شما است و به تبعیت از امر ولایت،‌ حمایت از دولت را به منظور پیشرفت و آبادانی کشور و عزت و سربلندی ایران عزیز و ملت پرافتخار سرزمین‌مان وظیفه خود می‌داند.

وی تصریح کرد: البته براساس سوگندی که یاد کرده‌ایم به وظایف نظارتی خویش نیز عمل می‌کنیم، چرا که انتقاد سازنده و منصفانه لازمه رشد و بالندگی کشور است. آ

حسینی با خطاب قرار دادن مجدد روحانی گفت: قای رئیس جمهور! به دنبال حذف عوامل نفوذی و افراطی باشید که نه تمایلی به جنابعالی و موفقیت شما دارند و نه ارزش‌های انقلاب برایشان مهم است و هدف آنها ایجاد تقابل میان دولت و مجلس است.

نماینده مردم زابل در مجلس نهم خطاب به رئیس‌جمهور تاکید کرد: مردم ولایی سیستان از شما گلایه دارند،‌ چرا که در دولت تدبیر و امید تعداد زیادی از فرزندان این مردم که در سطح معاون رئیس جمهور، مدیرکل و یا استاندار بوده‌اند، حذف شدند. حداقل انتظار این بود که کسانی که با شما همکاری داشتند را جایگزین می‌کردید.

وی گفت: جرم و گناه فرزندان غیور و ولایی سیستانی چیست که در دولت تدبیر و امید جایگاهی ندارند و هر روز نسبت به حذف آنها اقدام می شود؟ آیا جرم ما ولایتمداری و مقابله با اشرار،‌ قاچاقچیان و گروهک‌های ترویستی است؟

حسینی بیان کرد: سیستانی‌ها بیش از 3 هزار شهید تقدیم انقلاب کرده‌اند، چرا حقوق این مردم نادیده گرفته می‌شود؟ و فقر و بیکاری در منطقه غیرقابل تحمل شده است؟