سلیمانی در نطق میان دستور:

سخره گرفتن مجلس شأن رئیس‌ دولت نیست/دانشگاه باید آدم‌ساز باشد نه پول‌ساز

مجلس

نماینده تهران در مجلس با انتقاد از سکوت هیات رئیسه مجلس در برابر اظهارات اخیر روحانی در نشست با نخبگان تصریح کرد: به سخره گرفتن مجلس شأن رئیس‌ دولت نیست؛ رئیس‌ جمهور محترم می‌توانستند در جلسه استیضاح وزیر سابق علوم شرکت کنند و اکنون نباید کاهلی خود را با تخریب مجلس جبران کنند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر در جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی محمد سلیمانی نماینده مردم تهران در نطق میان‌ دستور خود در صحن علنی با تسلیت ارتحال آیت‌الله مهدوی کنی رئیس مجلس خبرگان اظهار داشت: پیشرفت و تعالی کشور مطلبی است که همه خدمتگزاران را خوشحال می‌کند.

وی با اشاره به اینکه بهبود اقتصادی امروز از جمله مطالبات مقام معظم رهبری است، افزود: این بهبود باید برای مردم ملموس باشد در حالی که آمارهای متناقض مردم را سرگردان می‌کند.

سلیمانی با اشاره به وضعیت ملموس خشکسالی احتیاج صنایع کشور به محورهای برون‌زا و قیمت بالای ارزش خدمات و نیز استفاده مردم از پس‌انداز‌های خود گفت: در این وضعیت چگونه رشد اقتصادی را 48 درصد بیان می‌کنند و آیا می‌توان گفت دوره رکود تمام شده است؟ جامعه این آمارها را نپذیرفته است.

وی با انتقاد از تلاش دولت برای قانون‌گریزی و گریختن از نظارت مجلس اظهار کرد: مجلس در یک سال و نیم گذشته همواره تلاش کرده است با دولت هماهنگ باشد اما من متاسفم که هیأت‌رئیسه مجلس نسبت به توهین‌های صورت گرفته به مجلس راه سکوت را انتخاب کرده است.

نماینده تهران در مجلس تصریح کرد: به سخره گرفتن مجلس شأن رئیس‌ دولت نیست؛ رئیس‌ جمهور محترم می‌توانستند در جلسه استیضاح وزیر سابق علوم شرکت کنند و اکنون نباید کاهلی خود را با تخریب مجلس جبران کنند.

وی با تأکید بر اینکه این توهین‌ها نمایندگان را از ایفای وظیفه نمایندگی خود باز نخواهد داشت بیان کرد: این تمسخر‌ها تا کی ادامه خواهد یافت؟ رئیس‌ جمهور بهتر است به مجلس آمده و در این‌باره توضیح دهند.

سلیمانی با توصیه به دولت برای پرداختن به وظایف اصلی خود به جای حاشیه‌پردازی گفت: تجربه نشان داده است که هرگونه حاشیه‌سازی از سوی رئیس دولت مانع انجام وظایف دولت می‌شود.

وی در بخش دیگری از نطق خود تحصیلات تکمیلی را مایه افتخار کشور خواند و گفت: متأسفانه دانشگاه آزاد با افزایش بی‌رویه کرسی‌های تحصیلات تکمیلی که نیاز به 12 هزار میلیارد دلار سرمایه دارد به مدرک معتبر تحصیلی کشور خدشه وارد می‌کند.

نماینده مردم تهران در مجلس اضافه کرد: دانشگاه باید کارخانه آدم‌سازی باشد نه کارخانه مدرک‌سازی با پول.