سردار سلامی:

دشمنان اراده کرده‌اند تا چهره جوانان را به نمادهای شیطانی تبدیل کنند

نیروهای مسلح

جانشین فرمانده کل سپاه گفت: دشمنان ما اراده کرده‌اند از چهره ظاهری جوانان و مبدل کردن آن به نمادهای شیطانی نفوذ به دنیای قلب انها را دنبال کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر، آیین اختتامیه مسابقات سراسری قرآن کریم و اذان کارکنان و خانواده کارکنان نیروی هوا فضای سپاه امروز با حضور سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه، سردار امیر علی حاجی زاده فرمانده نیروی هوا فضای سپاه، حجت الاسلام حسن زاده مسئول نمایندگی ولی فقیه در نیروی هوا فضای سپاه، سرتیپ دوم پاسدار محمد علی آسودی معاون فرهنگی و تبلیغات نمایندگی ولی فقیه در سپاه و جمعی از فرماندهان ، مدیران قرآنی و کارکنان در سالن همایش‌های ستاد فرماندهی نیروی هوا فضای سپاه برگزار شد.

سردار سلامی در این مراسم ضمن تسلیت ارتحال آیت الله مهدوی کنی از قرآن کریم به عنوان چشمه نور، معرفت و حیات انسان یاد کرد و اظهار داشت: برداشت و شناخت عمیق انسان نسبت به حقیقت عالم توسط قلب با معنای ملکوتی اتفاق می‌افتد خداوند متعال آن را در وجود انسان قرار داده است و اگر قلب انسان از نور معرفت الهی تهی شود به طور قطع شیطان جای آن را پر می‌کند.

وی قرآن را نسخه تام و جامع هدایت بشرخواند و افزود: حیات معنوی انسان با قلب معنوی دوام می‌یابد و قلبی که همراه با نور معرفت و شناخت شود فضای زندگی انسان را نورانی می‌کند.

جانشین فرمانده کل سپاه تصریح کرد: اگر ما بخواهیم در زندگی از تاریکی‌ها فاصله گرفته و در روشنایی حرکت کنیم قرآن کریم برهان الهی و نوری است که خداوند آن را نازل کرده تا مردم از تاریکی جهل به سمت نور هدایت شوند.

سردار سلامی با بیان اینکه در وادی ظلمات نمی‌توان حرکتی هدایت بخش داشت گفت: همه ما نیازمند نافذ دادن آیات روح بخش قرآن در تمامی زوایای زندگی خود هستیم.

وی با بیان اینکه در قرآن کریم از هیچ چیز فروگذار نشده است، ادامه داد: برای همه ارکان، اجزا و مسیرهای زندگی ما قرآن مثال‌های روشنی دارد و به مستحکم ترین و با قوام ترین شکل در قوی‌ترین حالت انسان‌ها به وسیله این کتاب نورانی هدایت می شوند.

جانشین فرمانده کل سپاه از قرآن کریم به عنوان عامل شفا و رحمت مومنین و خسران و ضرر ظالمان یاد کرد و بیان کرد: با تکرار در تلاوت قرآن شوق، احساس، انس و الفت بیشتری با این وحی مستمر و منبع نورانی ایجاد می شود.

سردار سلامی با بیان اینکه تمامی جنبه‌های رستگاری زندگی بشر در قرآن تجلی روشنی دارد گفت: هر آنچه در قرآن آمده حق و نور مطلق است و در همه موضوعات از جهاد، روابط اجتماعی اجتماعی، معاملات، سیاست خارجی، مناسبات فرهنگی، سبک زندگی همه و همه در این کتاب نورانی با لطافت و بیانی شیوا آمده است.

وی با تاکید بر اینکه هیچ چیز به اندازه قرآن کریم سازنده و تکامل بخش شخصیت انسان نیست افزود: هر آیه از آیات قرآن همچون نفس کشیدن، یک حیات معنوی و در هر تکرار یک حیات جدید را رقم می‌زند و خط بقای انسان از به هم پیوستن این نقاط و لحظه ها به دست می‌آید.

جانشین فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه افتخار می‌کنیم در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در سایه رهبری زندگی می‌کنیم که تمامی رفتار ایشان جلوه های انسانی قرآن است اظهارداشت: در پرتو رهبری‌های ایشان انقلابی در گرایش ما به قرآن به وجود آمده است.

سردار سلامی در پایان ضمن تقدیر از تلاش های ارزنده، موثر و سازنده فرمانده و مسئول نمایندگی ولی فقیه در نیروی هوا فضای سپاه در ترویج معارف قرآنی به ویژه در بین خانواده ها تصریح کرد: دشمنان ما آرزو و اراده کرده‌اند از چهره ظاهری جوانان و مبدل کردن آن به نمادهای شیطانی تا نفوذ به دنیای قلب انها را دنبال کنند که در چنین شرایطی بیش از همیشه نیازمند تمسک به کتاب خدا هستیم.