سلیمانی:

همه موظف به تلاش در راه پیشرفت کشور هستند

سیاسی

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: پیشرفت و تعالی کشور موضوعی است که همه خدمتگزاران موظف به تلاش در راه آن هستند و هر موفقیت و پیشرفتی که حاصل می‌گردد مردم را خوشحال و سرزنده می‌کند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سلیمانی طی نطق خود در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تلاش در عرصه تولید و اقتصاد مورد انتظار رهبری است، گفت: باید توجه ویژه‌ای گردد که با آمارهای مبهم و مخدوش آدرس‌های غلط در این خصوص داده نشود و باید برای مردم پیشرفت ملموس باشد و آمارهای متناقض و غیرملموس مردم را سرگردان می‌کند.

وی افزود: وقتی ترکیب سهم تولید کشاورزی و صنعتی در فصول سال متفاوت است، وقتی مردم و مسئولین خشکسالی و کاهش تولید کشاورزی را لمس کرده‌اند و وزارت نیرو اعلام بحران می‌کند، وقتی صنعت و صنایع کشور به شدت متکی به عوامل برون‌زا هستند، وقتی بسیاری از خانواده‌ها از محل پس‌اندازهای قبلی خود مصرف می‌کنند و وقتی درآمد بسیاری از خانواده‌ها کاهش یافته چگونه می‌توان رشد اقتصادی را 48 درصد بیان کرد و اعلام نمود که رکود تمام شده است؟

وزیر دولت محمود احمدی‌نژاد در بخش دیگری از صحبت‌هایش با انتقاد از تلاش عده‌ای برای تضعیف مجلس، گفت: عدم التزام دولت به نظارت قانونی توسط مجلس کاملا مشهود است و بیانگر قانون‌گریزی جدی دولت است؛ در حالیکه مجلس در طول بیش از یک سال و نیم گذشته همواره تلاش کرده است برای حل مشکلات با دولت همراه و هماهنگ باشد و متاسفم که هیات رییسه مجلس نسبت به این توهین‌ها و تمسخرهای انجام گرفته راه سکوت را انتخاب کرده است و به سخره گرفتن مجلس در شان رییس دولت نیست.

وی ادامه داد: رییس‌جمهور می‌توانست در جلسه استیضاح وزیر علوم حضور پیدا کند و نباید کاهلی خود را در این کار با تخریب مجلس جبران کند. این طرح تخریب و تمسخرها نمایندگان را از انجام مسئولیت خود باز نخواهد داشت و مجلس بر معیارها و شاخص‌های ارزشی و مردمی خود بیشتر تکیه خواهد کرد ولی آیا این تمسخرها ادامه خواهد داشت؟ و بهتر است رییس‌جمهور در مجلس حاضر شود و در این باره توضیح دهد. تجربه نشان داده است حاشیه‌سازی توسط رییس دولت دامن او را می‌گیرد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: کشور ما به تحصیلات تکمیلی‌اش افتخار می‌کند اما متاسفانه شاهدیم دانشگاه آزاد درصدد افزایش توده‌ای ظرفیت دکترا است در حالیکه افزایش ظرفیت نیازمند سرمایه‌گذاری حداقل 12 میلیارد دلار است و نیازمند حداقل 10 استاد دانشیار و چرا با این کار بر مدرک تحصیلی خدشه‌ای اعتباری ایجاد می‌کنیم در حالیکه دانشگاه باید کارخانه آدم‌سازی باشد نه کارخانه مدرک‌سازی.

سلیمانی در پایان با تاکید بر برگزاری علنی دادگاه‌های مفسدان اقتصادی، گفت: باید سرعت بیشتری در رسیدگی به پرونده‌های فساد شود و نخبگان و مردم انتظار دارند دادگاه‌های افراد خاص و دانه درشت به صورت علنی برگزار شود و هر چه سریعتر به تخلفات آنها رسیدگی شود.

انتهای پیام

کد N551511