/سفر روحانی به زنجان/

استاندار زنجان : سهم زنجانی‌ها از امکانات و منابع ملی ادا شود

استاندار زنجان با تاکید بر این‌که سهم مردم زنجان از منابع و امکانات ملی اندک است، اهتمام ویژه دولت و برنامه‌ریزان کشور را در این زمینه خواستار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه زنجان، "جمشید انصاری" در آیین دیدار مردمی رئیس‌جمهور در ورزشگاه کارگران زنجان اظهار کرد: حضور کاروان تدبیر و امید در دیار غواصان دریادل و در جمع مردمی که حامیان جدی ولایت و نظام اسلامی هستند، فرصت مناسبی را برای سرعت بخشیدن به زمینه توسعه استان را فراهم می‌کند.

وی افزود: استان زنجان دارای منابع قابل توجه آب و خاک، ذخائر معدنی و پیشینه‌ی غرورآفرین فرهنگی و همچنین منابع انسانی ماهر و توانمند است که با تکیه بر این پتانسیل‌ها می‌تواند سهمی فراتر از وضعیت فعلی در اقتصاد ملی ایفا کنند و این در حالی است که زنجان با توجه به موقعیت منطقه‌ای خود، می‌تواند موتور تحرک توسعه سایر استان‌های همجوار نیز تلقی شود.

استاندار زنجان خاطرنشان کرد: تحقق این امر مشروط به توجه ویژه دولت محترم و برنامه‌ریزان کشور به این استان و استفاده از همه پتانسیل‌های موجود است، تا مردم استان بتوانند سهم واقعی خود را از منابع و امکانات ملی ‌دست یابند.

انصاری تصریح کرد: بعد از استقرار دولت تدبیر و امید، برنامه‌های متنوعی با جدیت در استان زنجان پیگیری شد که برهمین اساس بازنگری‌های اساسی در حوزه‌های مختلف از جمله چهار حوزه اصلی شامل «صنعت و معدن»، «کشاورزی»، «گردشگری» و «عمران شهری» در دستور کار قرار گرفت که برای پیشبرد اهداف و توسعه این حوزه‌ها راهبردها و برنامه‌های جامعی تدوین شد.

نماینده عالی دولت در زنجان خاطر‌نشان کرد: با تکیه بر این توانمندی‌ها و پتانسیل‌های موجود می‌توانیم داشته‌های خود را بازنگری کرده و در جهت حل مسائل و مشکلات موجود در راستای توسعه استان از آنها بهره‌برداری کنیم.

استاندار زنجان همچنین با تاکید بر این‌که زنجان قابلیت تبدیل شدن به قطب صنعت برق و آی‌تی کشو را دارد، گفت: در حوزه ارتباطی نیز با ارتقاء و دو خطه کردن محور راه آهن تهران - زنجان می‌توان زیرساخت‌های مربوط به توزیع و صادرات را به‌خوبی از استان زنجان سامان‌دهی کنیم.

این مقام مسئول همچنین با یادآوری این‌که توجه به حوزه گردشگری و اهتمام به جاذبه‌های تاریخی استان می‌تواند زنجان را به قطب گردشگری کشور تبدیل کند، اظهار کرد: با اندک سرمایه‌گذاری در زمینه افزایش زیرساخت‌ها می‌توان به توسعه استان کمک کرد و استان زنجان با توجه به سبقه تاریخی خود می‌تواند به عنوان مقصد گردشگری تبدیل شود.

انصاری تصریح کرد: زنجان قابلیت خوبی در حوزه علمی و صنایع دانش‌بنیان دارد و به فعلیت رسیدن این پتانسیل، مشروط به توجه ویژه به نیروی انسانی توانمند و فرهیخته استان است.

انصاری در این دیدار همچنین با بیان این‌که مردم فهیم و مهمان‌نواز زنجان پس از سه روز بارانی میزبان رئیس جمهور هستند، حضور رئیس جمهور در استان زنجان را از برکات دولت تدبیر و امید خواند و گفت: مردم این استان در طی سی سال همواره پشتیبان نظام اسلامی بوده‌ و به‌حق، زنجان به‌عنوان شهر غواصان دریادل نام‌گذاری شده است.

انتهای پیام

کد N551331