انتقاد بذرپاش از روش تیم مذاکره کننده هسته‌ای

مجلس شوراي اسلامي,مذاكره

نماینده مردم تهران در مجلس با انتقاد از روش تیم مذاکره کننده در مذاکرات هسته‌یی گفت: ما همواره گفته‌ایم که موافق توافق خوب و مخالف توافق بد هستیم.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مهرداد بذرپاش در تذکری شفاهی در جلسه‌ی علنی امروز مجلس ضمن تسلیت رحلت آیت‌الله مهدوی کنی اظهار کرد: آیت‌الله مهدوی کنی عالمی است که رنگ اخلاص را در میان همه رنگ‌ها انتخاب کرد وبه همان سیاق سیاست ورزی‌اش چه آرام و با طمانینه از میان ما رفت، همیشه بر همین روش بود، انقلابی اما آرام ووزین و بی‌جار و جنجال بود این شیخ انقلاب.

وی تصریح کرد:‌ باید گفت در این پاییز فصل برگریزان، برگ زرینی از درخت تنومند انقلاب افتاد و غم پاییزی ما را کامل کرد، در فتنه‌ی 88 هم این برگ زرین مثال زدنی رفتار کرد و ثابت کرد همه‌ی رفاقت‌ها در زیر چتر انقلاب معنا پیدا می‌کند و هرچقدر هم که سابقه داشته باشید قدرت به میزان فاصله از ولی تعریف می‌شود، خداحافظ عمار بی‌ادعای انقلاب.

این عضو کمیسیون صنایع مجلس در ادامه تذکر خود اظهار کرد: آمارهایی که مرتب توسط دولت اعلام شده را نباید با دیده تردید نگریست، حرمت امامزاده را باید متولی نگاه دارد، چرا که تا 6 ماه قبل آمار رشد اقتصادی منفی 5/6 بوده اما اکنون در 3 ماهه نخست سال جاری مثبت 4/6 می‌باشد، یعنی بیش از 10 درصد رشد اقتصادی، در حالی که این میزان رشد را بسیاری از کشورهای توسعه یافته هم ادعا نمی‌کنند یا آن سیاه نمایی دروغ بود یا این آمار که اعلام می‌شود؛ آمار نرخ بیکاری هم کاهش 6/5 درصدی را نشان می‌دهد.

بذرپاش در ادامه با اشاره به حوادث منطقه و وضعیت ایران اظهار کرد: اگر وضعیت ایران را در نظر بگیرید یک جزیره‌ی ثبات در مجمع الجزایر آدم‌کشان درمنطقه است و این با مجاهدت سرهنگ‌هایی است که همواره در انتخابات مورد ظلم واقع می‌شوند و در مواقع خطر به کشور مورد لطف قرار می‌گیرند و این یک ملت رعنا است که به سرهنگ‌های خود احترام می‌گذارد و قدردان آنان است.

وی تصریح کرد: باید دید مذاکره‌کنندگان حقوق‌دان هم چه میزان این تلاش ها را قدر می‌نهند آیا جان کری هم در مذاکرات می‌گوید که اگر توافق نکنیم جمهوری‌خواهان در آمریکا به قدرت می‌رسند.

این عضو هیات رئیسه مجلس افزود: بزرگترین انتقاد به روش تیم مذاکره کننده است روشی که آمریکا را دچار خطای محاسباتی می‌کند ما همواره گفته‌ایم موافق توافق خوب هستیم و مخالف توافق بد، هیچ توافقی از عدم توافق بدتر نیست و این یک شعار قاجاری است که تاریخ راجع به آن سخت قضاوت خواهد کرد.

انتهای پیام

کد N551269