معترضان به دنبال راهپیمایی به سوی خانه رئیس اجرایی هنگ‌کنگ

آسيا

یک روز پس از ناکام ماندن مذاکرات میان مقامات ارشد دولت هنگ‌کنگ و رهبران دانشجویان، معترضان قصد دارند امروز (چهارشنبه) به منظور فشار آوردن برای خواسته خود یعنی دموکراسی بیشتر به سمت خانه رئیس اجرایی این دولت شهر راهپیمایی کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، معترضان در هنگ کنگ حدود یک ماه است که برای مخالفت با برنامه مرکزی که به مردم این دولت شهر فرصت انتخاب رهبر خود را در سال 2017 میلادی می‌دهد، خیابان‌های مهم در هنگ کنگ را اشغال کرده‌اند.

اختلاف شدیدی میان معترضان و دولت هنگ کنگ وجود دارد. دولت هنگ کنگ این اقدام معترضان را غیرقانونی دانسته و بارها گفته است که تحت قوانین چین خواسته آن‌ها برای نامزدهای مستقل غیرممکن است.

معترضان از مذاکرات روز گذشته ناراضی هستند و معتقدند که سازش واقعی از سوی مقامات دولت وجود نداشته و آن‌ها پای خود را در یک کفش کرده‌اند.

برخی از معترضان خواستار راهپیمایی به سمت خانه لئونگ چان یینگ، رئیس اجرایی هنگ کنگ هستند و مجددا خواستار برکناری وی خواهند شد.

یکی از معترضان گفت: من در این راهپیمایی شرکت خواهم کرد تا نارضایتی خود را ابراز کنم.

یکی دیگر از معترضان گفت: اکنون زمان آن رسیده تا برخی اقدامات خودمان را تشدید کنیم. فکر می‌کنم اکنون زمانی است که به طور جدی به تشدید این جنبش همچون اشغال خیابان‌های بیشتر برای تحت فشار گذاشتن دولت بیندیشیم تا به خواسته‌هایمان پاسخ دهد.

پایان این اعتراضات هنوز مشخص نیست. دادگاه عالی هنگ‌کنگ در چند روز گذشته حکم‌هایی را صادر کرده تا معترضان را از مسدود کردن خیابان‌ها ممنوع کند اما پلیس هنگ کنگ تمایل ندارد یا قادر نیست تا مانع معترضان شود.

انتهای پیام

کد N551234