سردار سلامی:

دشمن اراده کرده تا به قلوب جوانان ما نفوذ کند

سپاه پاسداران,سپاه

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران با اشاره به تلاش دشمنان برای نفوذ به قلوب جوانان و از بین بردن معصومیت آنها، تاکید کرد: امروز بیش از همیشه جامعه نیازمند به تمسک به کتاب خدا است.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران امروز در اختتامیه مسابقات سراسری قرآن کریم و اذان کارکنان و خانواده کارکنان نیروی هوا فضا با تاکید بر این‌که قلب انسان مرکز ایمان و هویت حقیقی اوست گفت: اگر قلب انسان از نور معرفتی خالی شود یقینا شیطان جای آن را می گیرد.

وی با تاکید بر این‌که قرآن کریم نسخه کامل هدایت بشریت است، خاطر نشان کرد : قرآن کریم چشمه نور و معرفت و سرچشمه حیات انسان ها است؛ چرا که انسان به واسطه قلب حیات می یابد و قلب نیز هنگامی که سرشار از روحانیت ، معنویت ، نور شناخت و معرفت شود فضای زندگی انسان را نورانی می‌کند.

جانشین فرمانده سپاه درادامه با تاکید بر این‌که قرآن وسیله ای است که پیامبر اسلام توسط آن مردم را از تاریکی‌های جهل، به وادی نور هدایت می‌کند گفت:‌ همه مسائل در قرآن کریم به زیباترین وجه خود بیان شده و از هیچ چیزی در این کتاب آسمانی فروگذار نشده است.قرآن برای همه ارکان و اجزا و مسیرهای زندگی انسان مثال‌هایی روشن دارد و ما را به تاریخ گذشتگان هدایت کرده و عبرت های تاریخی را برای ما افتخار کرده و در اختیار ما قرار می‌دهد تا راه هدایت را بیابیم.

سلامی با بیان این‌که قرآن با قوام ترین شکل و در قوی‌ترین حالت انسان را هدایت می‌کند تصریح کرد: قرآن کریم شفا و رحمتی برای مومنان و خسارت و ضرری برای ظالمان است.

وی در ادامه صحبت های خود به آثار و برکات تلاوت قرآن کریم بر انسان و زندگی او اشاره و خاطر نشان کرد : زمانی که ما قرآن را تلاوت می کنیم، در می یابیم که شوقی بیشتر ، احساسی عمیق تر و پیوندهایی پایدار تر با این منبع وحی مستمر الهی پیدا می کنیم؛ گویی این‌که کتاب الهی همین لحظه نازل شده است.

فرمانده کل سپاه پاسداران همچنین با بیان این‌که خدای متعال در آیات قرآن کریم رابطه انسان با مشرکان را تبین می‌کند گفت:‌ قرآن کریم انسان را از ریا ،‌تکبر ، کم ظرفیتی ، سستی و تنبلی باز می دارد و او را به صبر،‌شکیبایی،‌ ثبات قدم،‌ پایداری، بخشش، کرامت ،‌ایثار و انفاق هدایت می‌کند.

سلامی با تاکید بر این‌که همه موارد مورد نیاز انسان برای دستیابی به رستگاری در زندگی درون قرآن تجلی دارد گفت: قرآن کتابی است که درآن درمورد معاملات ، عبادات ، روابط اجتماعی ، سیاست خارجی، مناسبات فرهنگی ،‌ارتباطات خانوادگی ، سبک زندگی و ... به روشنی و درخشانی تجلی و ظهور دارد.

سلامی با اشاره به تاکیدات وتوجهات مقام معظم رهبری به قرآن اظهار کرد: ما افتخار می کنیم که در دنیا زیر سایه رهبری زندگی می کنیم که تمام وجود او اعم از رفتار،‌گفتار و کلام ایشان تجلی آیات قرآن است.

وی اضافه کرد : ما امروز مشاهده می کنیم طی سال‌های گذشته ودر پرتو رهبری ایشان چه انقلابی در گرایش ما به سمت قرآن به وجود آمده است.شاید بتوان گفت که اگر پیش از انقلاب اسلامی تعداد انگشت شماری حافظ قرآن بودند ولی امروز این تعداد بیش ازحد شمار رسیده است.

وی درپایان با تاکید بر لزوم حد بیشتر جامعه به تمسک به قران گفت : امروز دشمن اراده و آرزو کرده است تا از چهره ظاهری جوانان ما معصومیت آنها را از بین ببرد و به قلوب آنها نفوذ کند در این شرایط بیش از همیشه ما نیازمند به تمسک به کتاب خدا هستیم.

انتهای پیام

کد N551207