عمران الزعبی: مرزهای سوریه خط قرمز ماست/ اردوغان بداند عین العرب جزئی از سوریه است

آفریقا و خاورمیانه

وزیر اطلاع رسانی سوریه با بیان اینکه عین العرب جزء خاک سوریه محسوب می شود اعلام کرد که مرزبندیهای سوریه خط قرمز دولت این کشور است.

به گزارش خبرگزاری مهر، "عمران الزعبی" وزیر اطلاع رسانی سوریه، در گفتگو با تلویزیون این کشور اعلام کرد که عدم حضور سوریه در ائتلاف بین المللی به رهبری آمریکا علیه داعش و نداشتن هماهنگی با این ائتلاف هیچ تغییری در ماهیت موضع سوریه در مبارزه با تروریسم ایجاد نمی کند.

وی تاکید کرد که سوریه با تمام توان در تلاش برای پایان دادن به تروریسم است و از هر کسی که در این راستا تمایل به همکاری با دمشق دارد استقبال می کند.

وی با اشاره به بحران عین العرب گفت: عین العرب [کوبانی] جزء اراضی سوریه محسوب می شود و شهروندان آن نیز شهروندان سوریه محسوب می شوند و دولت در مقابل مسئولیت نظامی، سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و انسانی که در قبال شهروندان و اراضی کشور دارد کوتاهی نکرده و نخواهد کرد.

وزیر اطلاع رسانی سوریه اعلام کرد: مرزهای سوریه خط قرمز ما هستند و حتی از یک وجب از مرزهای خود چشم پوشی نخواهیم کرد.

وی در واکنش به اظهارات "رجب طیب اردوغان" رئیس جمهوری ترکیه مبنی بر ایجاد منطقه حائل در سوریه و استراتژیک بودن موقعیت عین العرب برای ترکیه گفت: این منطقه جزء اراضی سوریه محسوب می شود، نه ترکیه و همگان باید این را بدانند.

الزعبی در ادامه تاکید کرد که هیچ تفاوتی میان جبهه النصره و داعش وجود ندارد.

وزیر اطلاع رسانی سوریه اعلام کرد که روابط دمشق با کشورهای همسایه بسیار ممتاز و مستحکم است.