در پیامی؛

ظریف درگذشت آیت‌الله مهدوی‌کنی را تسلیت گفت

سیاست خارجی

اینجانب این ضایعه بزرگ را به محضر رهبر فرزانه انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خامنه ای، بیت مکرم ایشان، نمایندگان محترم مجلس خبرگان رهبری، حوزه های علمیه و جامعه دانشگاهی و ملت متدین ایران اسلامی تسلیت عرض نموده و از درگاه ایزد منان برای آن فقید سعید علو درجات و رضوان الهی و برای بازماندگان صبر و اجر جمیل مسئلت می نمایم.

وزیر امور خارجه با صدور پیامی درگذشت آیت‌الله مهدوی‌کنی، رییس مجلس خبرگان و دبیرکل جامعه روحانیت مبارز را تسلیت گفت.

به گزارش ایلنا، متن پیام محمد جواد ظریف به شرح زیر است:

«انا لله و انا الیه راجعون

اذا مات العالم ثلم فی الاسلام ثلمه لاسیدهاشمی

رحلت رئیس مجلس خبرگان رهبری، حضرت آیت‌الله مهدوی کنی رضوان الله تعالی علیه که از مصادیق بارز فقهای وارسته و علمای مجاهد بودند ضایعه ای بزرگ و تأسف بار برای همه دلبستگان به کشور نظام و انقلاب اسلامی است.

این استاد فرزانه علم و اخلاق که یار و یاور صدیق امام راحل (ره) و رهبر فرزانه انقلاب اسلامی بود، در تمام عمر با برکت خود لحظه ای از فکر تعلیم و پرورش نسل جوان در حوزه های علمیه و دانشگاه ها غافل نشد و در لحظات حساس و بحرانی انقلاب نیز از آزمون بزرگ الهی پذیرش مسئولیتهای خطیر که تکلیفی شاق و به مراتب دشوارتر بود موفق و سربلند بیرون آمد.

اینجانب این ضایعه بزرگ را به محضر رهبر فرزانه انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خامنه ای، بیت مکرم ایشان، نمایندگان محترم مجلس خبرگان رهبری، حوزه های علمیه و جامعه دانشگاهی و ملت متدین ایران اسلامی تسلیت عرض نموده و از درگاه ایزد منان برای آن فقید سعید علو درجات و رضوان الهی و برای بازماندگان صبر و اجر جمیل مسئلت می نمایم.»

کد N551002