هند به پاکستان هشدار داد

پاكستان,هند

هند به پاکستان هشدار داد اگر به تداوم نقض آتش‌بس در مرز کشمیر بپردازد، با عواقب آن مواجه می‌شود.

هند به پاکستان هشدار داد اگر به تداوم نقض آتش‌بس در مرز کشمیر بپردازد، با عواقب آن مواجه می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، آرون جیتلی، وزیر دفاع هندوستان گفت: اگر پاکستان به اقدامات خود با هدف نقض آتش‌بس در سراسر مرزکشمیر مورد مناقشه بین دو طرف ادامه دهد، هندوستان وارد عمل خواهد شد. هر زمان که پاکستان به ما شلیک کرده ما فقط دفاع کردیم اما این بار ما هم دست به مقابله می‌زنیم.

وی ادامه داد: به طور حتم ما می‌توانیم با پاکستان به گفت‌وگو بپردازیم اما این به اسلام‌آباد بستگی دارد تا شرایطی را برای این مذاکره ایجاد کند. پاکستان باید دست از اقدامات تحریک‌آمیزش بردارد.

سرتاج عزیز، مشاور امور خارجه نخست‌وزیر پاکستان در پاسخ گفت: اسلام‌آباد ظرفیت خنثی کردن تهدیدها را دارد و هند نباید در این باره تردید کند. ما هرگز هژمونی و تسلط هند را نمی‌پذیریم و از منافع کشور به هر قیمتی دفاع می‌کنیم.

وی ادامه داد: نخست‌وزیر هند خواهان عادی‌سازی روابط براساس شرایط و تفکرات خودش است.

آجیت دووال، مشاور امنیت ملی هند نیز گفت: دهلی نو به دنبال مذاکره با پاکستان است. دهلی‌نو می‌خواهد تا مسایل مشترک و دوجانبه را از طریق مذاکره حل و فصل کند.

هند، پاکستان را به کمک‌رسانی به شبه‌نظامیان و عبورشان از مرز متهم می‌کند و این کشور را عامل خشونت‌های 25 ساله اخیر در کشمیر می‌داند.

انتهای پیام

کد N550977