ظریف درگذشت آیت‌الله مهدوی‌کنی را تسلیت گفت

وزير امور خارجه,محمدجواد ظريف,آيت‌الله مهدوي كني

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه با صدور پیامی درگذشت آیت‌الله مهدوی‌کنی، رییس مجلس خبرگان و دبیرکل جامعه روحانیت مبارز را تسلیت گفت.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، متن پیام محمدجواد ظریف در پی درگذشت آیت‌الله مهدوی‌کنی به شرح زیر است:

«انا لله و انا الیه راجعون

اذا مات العالم ثلم فی الاسلام ثلمه لاسیدهاشمی

رحلت رئیس مجلس خبرگان رهبری ، حضرت آیت‌الله مهدوی کنی رضوان الله تعالی علیه که از مصادیق بارز فقهای وارسته و علمای مجاهد بودند ضایعه ای بزرگ و تأسف بار برای همه دلبستگان به کشور نظام و انقلاب اسلامی است .

این استاد فرزانه علم و اخلاق که یار و یاور صدیق امام راحل (ره) و رهبر فرزانه انقلاب اسلامی بود ، در تمام عمر با برکت خود لحظه ای از فکر تعلیم و پرورش نسل جوان در حوزه های علمیه و دانشگاه ها غافل نشد و در لحظات حساس و بحرانی انقلاب نیز از آزمون بزرگ الهی پذیرش مسئولیتهای خطیر که تکلیفی شاق و به مراتب دشوارتر بود موفق و سربلند بیرون آمد .

اینجانب این ضایعه بزرگ را به محضر رهبر فرزانه انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خامنه ای ، بیت مکرم ایشان ، نمایندگان محترم مجلس خبرگان رهبری ، حوزه های علمیه و جامعه دانشگاهی و ملت متدین ایران اسلامی تسلیت عرض نموده و از درگاه ایزد منان برای آن فقید سعید علو درجات و رضوان الهی و برای بازماندگان صبر و اجر جمیل مسئلت می نمایم.»

انتهای پیام

کد N550852