صدور حکم اعدام 7 تن از اعضای گروه "انصار بیت‌المقدس" در مصر

دادگاه نظامی مصر حکم اعدام هفت تن از اعضای گروه انصار بیت المقدس را که در یورش به ارتش در قاهره و قتل 9 نظامی دست داشتند، صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز، منابع قضایی مصری اعلام کردند، دادگاه نظامی مصر حکم اعدام هفت مظنون گروه افراطی انصار بیت المقدس را به اتهام حمله اخیر به ارتش در مارس که منجر به کشته شدن 9 نظامی مصری شد، صادر کرد.

این حکم اعدام برای اولین بار در مورد اعضای این گروه که در سیناء فعال هستند و خطرناک‌ترین گروه افراطی مصر شناخته می‌شوند، صادر شده است، این در حالی است که گروه انصار بیت المقدس از ارتباط خود با گروه افراطی دولت اسلامی عراق و شام (داعش) حمایت می‌کند.

اتهامات این محکومان شامل یورش به یک اتوبوس نظامی در تاریخ 13 مارس در قاهره به دنبال آن یک نظامی کشته شد و شلیک به شش ارتش در تاریخ 15 مارس در نزدیکی قاهره است.

علاوه بر این در جریان تعقیب و دستگیری‌شان توسط نیروهای ارتش و پلیس در تاریخ 19 مارس متهم به قتل دو افسر ارتش هم هستند.

این منابع افزودند: دادگاه دو عضو دیگر گروه انصار بیت المقدس را در همین پرونده به حبس ابد محکوم کرده است. به موجب اصلاح قانونی که در فوریه صادر شد، متهمان می‌توانند در دادگاه نظامی به حکم اعتراض کنند.

گروه انصار بیت المقدس در قاهره و شبه جزیره سیناء که به دلیل مجاورت با سرزمین‌های اشغالی و غزه منطقه منطقه‌ای ناآرام است، حملاتی را آغاز کرده‌اند، در همین منطقه هم ارتش مصر با این گروه درگیر شده است.

مسئولان امنیتی بر این باورند که افراطی‌ها از تفکر گروه تندروی داعش که مناطق وسیعی در سوریه و عراق را به دست گرفته‌، الهام می‌گیرند.

رهبر برجسته این گروه پیش از این در گفت‌وگو با خبرگزاری رویترز گفته بود: داعش دستورالعمل‌هایی را برای نحوه کار با کارآیی بیشتر به گروه ارائه داده است.

انتهای پیام

کد N550721