اوجالان: مذاکرات صلح کردها با ترکیه وارد فاز جدیدی شده است

رهبر در تبعید و زندانی حزب کارگران کردستان ترکیه (پ.ک.ک) گفت: روند مذاکرات صلح میان دولت آنکارا و این حزب از 15 اکتبر 2014 وارد فاز جدیدی شده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، "عبدالله اوجالان"، رهبر زندانی پ.ک.ک همچنین اعلام کرد به خاطر اوضاع موجود احتمال پیروزی در این روند وجود دارد.

اوجالان روز سه شنبه آشوب‌ها و شورش‌ها در ترکیه به نفع مردم کوبانی سوریه را یک نقطه عطف در روند مذاکرات صلح با دولت آنکارا خواند و در بیانیه‌ای گفت: در حال حاضر ما وارد یک مرحله جدیدی از روند مذاکرات صلح شده‌ایم و این مرحله به آینده دموکراتیک ترکیه بستگی دارد و امیدواریم که ما به این موفقیت دست پیدا کنیم.

این بیانیه پس از آن مطرح شد که هیاتی از حزب مردم دموکراتیک در جزیره امرالی واقع در دریای اژه که محل تبعید اوجالان است به دیدار وی رفتند.

ضرب الاجل 15 اکتبر برای دست یافتن به توافقی برای صلح مد نظر بسیاری بود به طوری که محمت اوجالان، برادر رهبر در تبعید پ.ک.ک نیز پس از دیدار با وی اولین ماه جاری میلادی گفته بود: ما منتظر 15 اکتبر هستیم و پس از آن دیگر هیچ کاری از ما بر نخواهد آمد.

اوجالان در این بیانیه همچنین آورده است: آنچه ما می‌خواهیم اعتماد دو جانبه برای صلح و دموکراسی، تمایلات شفاف و اقدامات قوی و پابرجای سیاسی است.

انتهای پیام

کد N550679