تعداد کشته‌های ارتش ملی افغانستان به ۶۸۵۳ تن رسید

افغانستان

وزارت دفاع افغانستان اعلام کرد که از سال ۱۳۸۲ تا نیم سال ۱۳۹۳، ۶ هزار و ۸۵۳ سرباز و افسر ارتش ملی افغانستان در نبرد با شبه‌نظامیان در این کشور کشته شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ژنرال ظاهر عظیمی، سخنگوی وزارت دفاع افغانستان به بی‌بی‌سی گفت که ۸۵ درصد این افراد در اثر انفجار مین‌های کارگزاری شده توسط مخالفان دولت افغانستان جان خود را از دست دادند.

او افزود که بقیه این افراد در درگیری‌های مسلحانه و حملات شورشیان مخالف دولت افغانستان کشته شدند.

عظیمی در صفحه توئیتر خود نوشت که در سال ۱۳۸۲ خورشیدی ۹ نفر، در سال ۱۳۸۳، ۵۱ نفر، در سال ۱۳۸۴، ۱۳۸ نفر، در سال ۱۳۸۵، ۲۰۶ نفر، در سال ۱۳۸۶، ۳۲۵ نفر و در سال ۱۳۸۷ نیز ۳۸۰ نفر از سربازان و افسران ارتش ملی این کشور کشته شدند.

سخنگوی وزارت دفاع افغانستان نوشته که در سال ۱۳۸۸، ۶۳۵ نفر، در سال ۱۳۸۹، ۷۴۸ نفر، در سال۱۳۹۰، ۸۴۱ نفر، در سال ۱۳۹۱، ۱۱۷۰ نفر، در سال ۱۳۹۲، ۱۴۰۰ نفر و در شش ماه نخست سال ۱۳۹۳ نیز ۹۵۰ عضو ارتش ملی افغانستان کشته شده‌اند.

افزایش تعداد سربازان ارتش ملی به حدود ۲۰۰ هزار تن، انتقال تامین مسئولیت‌های امنیتی از نیروهای ناتو به نیروهای افغان و افزایش ناامنی در این کشور دلیل اصلی افزایش تلفات نیروهای ارتش ملی افغانستان در سال‌های اخیر بوده است.

انتهای پیام

کد N550477