رشوه‌خواری داعش از کاروان‌های حامل کمک‌های غرب

عراق,سوريه,داعش

پایگاه آمریکایی "دیلی بیست" گزارش داد، کمک‌هایی که کشورهای غربی برای آوارگان در سوریه و عراق می‌فرستند در نهایت باعث ثروتمند شدن داعش می‌شود زیرا شبه نظامیان این گروه برای این که اجازه به ورود این محموله‌ها به مناطق درنظر گرفته شده بدهند، رشوه‌های هنگفت دریافت می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه دیلی میل، آن گونه که گزارش شده، خودروهایی که حامل کمک‌های غربی‌ها برای خانواده‌های آوارگان جنگ زده سوریه و عراق هستند، مجبورند برای آن که به مناطق مورد نظر بروند رشوه‌های هنگفتی را به شبه نظامیان داعش پرداخت کنند.

پایگاه آمریکایی دیلی بیست گزارش داد که ایست بازرسی‌هایی از سوی داعش در جاده‌های اصلی ایجاد شده و کامیون‌هایی که حامل غذا و کمک‌های پزشکی برای آوارگان جنگ زده هستند هنگامی که به این ایست بازرسی‌ها می‌رسند متوقف شده و برای ادامه مسیرشان مجبور به پرداخت رشوه می‌شوند و این منبع درآمد جدیدی را برای تروریست‌های داعش ایجاد کرده است.

براساس این گزارش‌ها این رشوه‌ها تحت عنوان مبهم هزینه‌های حمل و نقل پرداخت می‌شوند تا توجهی به این حقیقت که پول‌های هنگفت غربی‌ها به انجام امور روزانه شبه نظامیان داعش کمک می‌کنند، جلب نشود.

یکی از هماهنگ کنندگان کمک‌های غربی‌ها در مناطق جنگ زده عراق و سوریه بدون افشای نامش به پایگاه دیلی بیست فاش ساخت که داعش از طریق رشوه‌های پرداخت شده از سوی کاروان‌های حامل کمک‌های غربی‌ها پول زیادی را به دست آورده است.

وی مدعی شد داعش باید این کاروان‌ها را تایید کند و شما می‌بایست به آن‌ها پول پرداخت کنید.

وی افزود که این پول‌ها از سوی سازمان‌های غیر دولتی محلی و یا خارجی و یا از سوی شرکت‌های حمل و نقل سوری یا ترک پرداخت می‌شوند.

مهمترین ایست بازرسی‌هایی که داعش ایجاد کرده در جاده‌های اطراف پایگاه این شبه نظامیان در شهرهای رقه و دیرالزور و همچنین چند بزرگ راه در شرق سوریه هستند.

هماهنگ کننده کمک‌های غربی‌ها همچنین اظهارنگرانی کرد که اقدامات کافی برای آن که تضمین شود محموله‌های کمکی به دست تروریست‌ها نمی‌رسند انجام نشده است.

وی مدعی شد که بخشی از کمک‌های پزشکی و غذایی غربی‌ها برای برطرف کردن نیازهای خانواده‌هایی که تحت سرکوب بی‌رحمانه داعش زندگی می‌کنند استفاده شده و برخی از این کمک‌ها نیز در بازارسیاه‌های داعش در شرق سوریه فروخته شده‌اند.

انتهای پیام

کد N550437