۳

تشریح برنامه‌های مسکنی آخوندی در کمیسیون عمران مجلس

  • ۵بازدید
  • ۳ رای
  • ۰ دیدگاه

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت:‌ وزیر راه و شهرسازی با حضور در جلسه امروز کمیسیون برنامه‌ها و سیاست های وزارت متبوعش برای خانه دار کردن اقشار متوسط و آسیب‌پذیر جامعه را تشریح کرد.

منصور آرامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت: بر اساس گزارش وزیر راه و شهرسازی بالغ بر 77 هزار هکتار بافت فرسوده و 56 هزار هکتار سکونت‌گاه رسمی در کشور وجود دارد که جمعیتی بالغ بر 22 میلیون نفر را در خود جای داده‌اند.

وی در ادامه با تشریح برنامه‌های وزارت راه و شهرسازی برای رونق‌بخشی به ساخت و ساز در حوزه مسکن افزود: بر اساس توضیحات آقای آخوندی وزیر راه در صورت حفظ نرخ رشد جمعیت شهری و روستایی و نرخ ازدواج در سال 1405 به 12 میلیون واحد مسکونی جدید نیاز خواهیم داشت؛ بنابراین باید طی 12 سال آینده به طور متوسط سالی یک میلیون واحد مسکونی جدید ساخته و تحویل مردم شود تا از افزایش سرسام آور قیمت مسکن و اجاره‌بها جلوگیری شود.

نماینده مردم بندرعباس، مسکن مهر را از دیگر بخش‌های گزارش وزیر راه و شهرسازی به کمیسیون متبوعش برشمرد و افزود: بر اساس اظهارات آقای آخوندی تا این لحظه حدود 1.6 میلیون واحد مسکونی مهر به مالکان تحویل شده و در حدود 800 هزار واحد باقیمانده نیز پس از تامین زیرساخت‌ها به مالکان مسکن مهر تحویل می‌شود.

وی در عین حال از «بسیج نیروها و امکانات دولتی و خصوصی از سوی وزارت راه و شهرسازی و اتخاذ این راهبرد توسط عباس آخوندی برای ایجاد تحول در بخش مسکن» سخن گفت.

آرامی تقویت بنیه مالی طبقات ضعیف و متوسط جامعه از طریق تشکیل صندوق پس‌انداز مسکن را از دیگر راهبردهای وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد و افزود که آخوندی به طور جد درصدد استفاده از روش‌ها و شیوه‌های جدید ساخت و ساز در کشور است؛ از این رو به گونه‌ای برنامه‌ریزی کرده است که در حوزه مسکن شاهد تحولاتی در نوع ساختمان‌سازی باشیم.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.