کنفرانس جهان علیه خشونت و افراطی‌گری

معیری: گروه‌های تکفیری با کشتار مسلمانان به دنبال تسکین سرخوردگی‌های‌شان هستند

رییس مرکز ملی مطالعات جهانی شدن ریاست جمهوری گفت:‌ گروه‌های تکفیری بدون توجه به افکار عمومی اقدام به کشتار گسترده و انجام رفتارهای خشونت‌آمیز می‌کنند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، علیرضا معیری، مشاور رییس‌جمهور عصر سه‌شنبه در مراسم افتتاحیه "کنفرانس جهان علیه خشونت و افراطی‌گری" که در دانشگاه تهران برگزار شد افزود: پیشنهاد رییس‌جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل که به تصویب رسید در حالی مطرح شد که جامعه بین‌المللی از افزایش موج خشونت و افراطی‌گری به ستوه آمده است.

او ادامه داد: خشونت‌های رژیم صهیونیستی علیه ساکنان غزه افزایش یافته است. آن‌ها بدون توجه به قوانین بین‌المللی به خشونت خود علیه مردم فلسطین ادامه می‌دهند. از سوی دیگر گروه‌های تکفیری با سوء استفاده از پروسه جهانی شدن در حال جامعه ستیزی هستند.

معیری با اشاره به افزایش خشونت‌های گروه‌های تکفیری گفت: این گروه‌ها از طریق فضای مجازی به بسیج نیرو و عضوگیری از سراسر جهان اقدام می‌کنند و هم‌چنین با استفاده از همین فضا نیز در صدد گسترش دیدگاه‌های تکفیری خود هستند.

وی ادامه داد:‌ گروه‌های تکفیری به تقلید از فیلم های هالیوودی سر شیعیان را می‌برند تا از این طریق سرخوردگی‌های خود را تسکین داده و تیتر روزنامه‌ها شوند بدون این که برایشان اهمیت داشته باشد که افکار عمومی در مورد اقدامات آن‌ها چه می‌اندیشد.

رییس مرکز ملی مطالعات جهانی شدن ریاست جمهوری در پایان با اظهار خرسندی از طرح رییس‌جمهور مبنی بر جهان عاری از خشونت گفت: مرکز ملی مطالعات جهانی شدن ریاست جمهوری آمادگی دارد تا از طریق هم اندیشی با اندیشمندان جهانی به ارائه راه‌حل‌هایی مناسب در رابطه با از میان بردن خشونت در عرصه بین‌المللی اقدام کند.

به گزارش ایسنا، در بخش دیگری از مراسم افتتاحیه کنفرانس جهان علیه خشونت و افراطی‌گری خانم ایستر کیش لاروش، مدیر دفتر منطقه‌یی یونسکو در تهران و نماینده یونسکو در ایران و ترکمنستان نیز به معرفی اقدامات این سازمان برای مقابله با خشونت و افراطی‌گری در جهان پرداخت و از همه کشورها و مسوولان درخواست کرد تا اقدامات لازم را برای از میان بردن خشونت در جهان انجام دهند.

انتهای پیام

کد N550252