هاشمی رفسنجانی: رونق تولید باید اولویت برنامه‌ها باشد

رييس مجمع تشخيص مصلحت نظام,هاشمي رفسنجاني

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ایران کلکسیونی از انواع معادن در مناطق کوهستانی، جنگلی و کویری است و باید بر اساس دانش فرزندان خود که رشد یافته، ظرفیت‌ها را به فعلیت برسانیم.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدارهای جداگانه‌ با اعضای هیأت مدیره تعاونی‌های فولاد و معدن کشور و مدیران و مسؤولان ایران خودرو بر ضرورت تولید در کشور تأکید کرد.

وی در دیدار اعضای هیأت مدیره تعاونی‌های فولاد و معدن کشور میزان مصرف فولاد در کشور را شاخص رونق اقتصادی و صنعتی آن کشور دانست و گفت: رونق اقتصادی علاوه بر حرکت جامعه در مسیر خودکفایی، بیکاری را کم می‌کند که مشکل و معضل جدّی جوانان، خانواده‌ها و مردم است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با یادآوری ظرفیت‌های معدنی کشور، خاطر نشان کرد: ایران کلکسیونی از انواع معادن در مناطق کوهستانی، جنگلی و کویری است و باید بر اساس دانش فرزندان خود که رشد یافته، ظرفیت‌ها را به فعلیت برسانیم.

هاشمی رفسنجانی همچنین سرمایه‌گذاری بخش خصوصی برای بالا بردن ظرفیت تولید را کاری پسندیده دانست و اظهار کرد: اگر سخنان و رفتار نسنجیده باعث دلسردی تولیدگران شود، ظلم به کشور و مردم است.

وی با اشاره به اوضاع اقتصادی کشور در سال‌های اخیر و تلاطم‌های سیاسی قیمت دلار، تاکید کرد: تصمیم‌گیران باید برنامه‌ریزی‌های درستی انجام دهند تا رونق تولید در اولویت کارها باشد.

هاشمی رفسنجانی در ادامه با یادآوری شرایط کشور در اوّل سال‌های پس از جنگ و برنامه‌های دولت سازندگی برای رونق تولید، گفت: می‌توانیم از ظرفیت‌های موجود در جهت کمک به تولید‌گران و رونق اقتصادی استفاده کنیم.

بر اساس ایت گزارش، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی همچنین در دیدار جمعی از مدیران و مسؤولان ایران خودرو، با اشاره به درگذشت آیت‌الله مهدوی کنی، گفت: ایشان از دوستان قدیمی و صمیمی ما در دوران مبارزه، مخصوصاً زندان‌ها بود و بعد از انقلاب هم هر جا نظام به وجود ایشان نیاز داشت، نجیبانه حضور داشت.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تسلیت این مصیبت به مقام معظم رهبری، علما، فضلا و طلاب حوزه‌های علمیه، نمایندگان مجلس خبرگان رهبری، مردم عزیز و به ویژه خاندان و خانواده مهدوی کنی، گفت: مطمئناً نام نیکشان در تاریخ ماندگار خواهد بود.

هاشمی رفسنجانی پس از استماع گزارش‌های مسؤولین ایران خودرو، خاطر نشان کرد: در هر جامعه‌ای صنعت خودروسازی پیشانی و نماد رشد صنایع است، چون ارتباط مستقیمی با مردم در بدنه جامعه دارد.

وی با تأکید بر سازندگی تعامل با دیگر کشورها در صنعت خودروسازی، گفت: استفاده از تجربیات علمی و صنعتی، مونتاژ نیست و اگر هم در نگاه بعضی‌ها چنین باشد، در جهت بهتر کردن تولیدات است.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با یادآوری طرح‌های زیربنایی دوران سازندگی در جهت تقویت صنعت و تبدیل آن طرح‌ها به پرداخت یارانه‌ها در دولت سابق، اظهار کرد: اگر یارانه بخش تولید را درست پرداخت می‌کردند، صنعت کشور و به ویژه صنعت خودرو گرفتار رکود نمی‌شد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: اگر صنعت خودرو را از لحاظ کیفی تقویت کنیم، ویژگی آن چنین است که دیگر صنایع را جلو می‌برد.

انتهای پیام

کد N550233