آيت الله جنتی:

برخی که جرأت سر بلند كردن نداشتند، مجدداً ‌برای اشغال مناصب اميدوار شده‌اند

سایر حوزه ها

دبير شوراي نگهبان با اشاره به مسائل جاري كشور گفت: متأسفانه عده‌اي كه در مسير و صراط امام خميني(ره) نبودند و با برخورد مردم جرأت نداشتند سر بلند كنند، مجدداً ‌اميدوار شده‌اند با اشغال مصادر و مناصب به جاي خدمت به ملت، فرصت‌ها و منابع ملي را به بازي بگيرند.

به گزارش خبرگزاری مهر، آيت الله احمد جنتي طی سخنانی در همايش مسئولان دفاتر نظارت و بازرسي انتخابات استانها ضمن تبريك سالروز مباهله پيامبر(ص) با مسيحيان نجران و نزول سوره دهر و با گراميداشت حلول ماه محرم گفت: حقانيت اسلام و مكتب اهل بيت(ص) براي كساني كه چشم بصيرت دارند، هميشه روشن است.

وي در ادامه با تشريح فرازهايي از خطبه 155 نهج البلاغه كه به شگفتي‌هاي خلقت اشاره دارد، افزود: امير مومنان(ع) در اين خطبه با اشاره به يكي از پديده‌هاي آفرينش، انسان را به عبرت گرفتن و خضوع در برابر خداوند متعال فرا مي‌خواند، انسان گاه اين شگفتي‌هاي خلقت را در نفس خود و مظاهر طبيعت مي‌بيند، اما قلبش به نور الهي باز نمي‌شود.

دبير شوراي نگهبان ادامه داد: برخي انسان‌ها، حتي گاه با مشاهده معجزاتي مانند نسوختن حضرت ابراهيم(ع) در آتش يا زنده شدن مرده به اذن خداوند متعال و توسط حضرت عيسي(ع) ايمان نمي‌آورند. عجيب است كه مسيحيان نجران، هم به حقانيت حضرت ختمي مرتبت(ص) پي مي‌برند و به همين دليل از مباهله امتناع مي كنند اما بازهم به حضرت ايمان نمي‌آورند!

آيت الله جنتي سپس با تشريح وضعيت ناگوار بلاد اسلامي به خصوص حرمت‌شكني‌هاي عناصر داعش عليه كودكان و نواميس مسلمين، مساجد، اماكن مقدسه و مزارات بیان کرد: چنين وضعيتي در تاريخ بي‌سابقه يا كم سابقه است كه يك جرياني به اسم اسلام همه مظاهر اسلامي را در معرض نابودي قرار دهد.

وي افزود: آمريكا، كشورهاي غربي و رژيم صهيونيستي از جريان‌هاي تكفيري حمايت مي‌كنند و همزمان به نام مبارزه با داعش ائتلاف تشكيل مي‌دهند تا ثروت و سرمايه‌هاي ملت سوريه را نابود كنند.

دبير شوراي نگهبان ابراز امیدواری کرد که گسترش چنين فسادهاي ناگواري، با ظهور حضرت ولي عصر (عج) متوقف و با كنده شدن ريشه‌هاي ظلم، دنيا پر از عدل شود.

آيت الله جنتي در ادامه با اشاره به مسائل جاري كشور گفت: متأسفانه عده‌اي كه در مسير و صراط امام خميني(ره) نبودند و با برخورد مردم جرأت نداشتند سر بلند كنند، مجدداً ‌اميدوار شده‌اند با اشغال مصادر و مناصب به جاي خدمت به ملت، فرصت‌ها و منابع ملي را به بازي بگيرند.

وی با اشاره به رهنمود مقام معظم رهبري درباره «خط قرمز بودن فتنه» تصريح كرد: كساني كه حضرت امام (ره) را قبول ندارند و برخوردهاي قاطع آن بزرگوار با منافقين و قانون شكنان را نمي‌پسندند و از هر فرصتي براي فتنه‌انگيزي و ضربه زدن به نظام اسلامي دريغ نمي‌كنند، واضح است كه اگر بر سر كار بيايند نيروهاي مخلص، صادق، مومن را منزوي مي‌كنند و در خدمت مردم نخواهند بود.

دبير شوراي نگهبان يادآور شد: نيروهاي سياسي در دو خط فكري هستند. گروهي كه به تفكر اسلام ناب، راه امام خميني(ره) ولايت فقيه و انقلاب اسلامي قائل هستند و گروهي از «متحجران» كه نوعي «اسلام آمريكائي» را قبول دارند و با تمسك به بخشي از اسلام و توسل به بخشي از قوانين اسلامي، موجب بد بيني اقشار كم اطلاع از اسلام مي شوند.

آيت الله جنتي با تأكيد بر اينكه خط تحجر و اسلام آمريكائي، فعلاً براي نظام اسلامي خطر جدي ندارد، افزود: البته بايد تهديد آنها براي آينده را جدي گرفت. بنابراين جامعه بايد با بصيرت، راه و روش آنان را بشناسد و با آنها برخورد كند.

وي در پايان اتكا به خداوند متعال و اقدام در چهارچوب قانون و انجام وظايف با دقت و هوشياري را موجب برگزاري انتخاباتي مطلوب براي جامعه اسلامي عنوان كرد.