پیام تسلیت ارتش به مناسبت درگذشت آیت الله مهدوی کنی

سیاست داخلی

ارتش جمهوری اسلامی ایران ضمن تسلیت درگذشت آیت الله مهدوی کنی، رئیس فقید مجلس خبرگان رهبری، علو درجات را برای روح بزرگوار این روحانی عظیم الشأن و صبر و اجر جزیل را برای خانواده و بستگان ایشان از خداوند منان مسئلت می نماید.

روابط عمومی ارتش جمهوری اسلامی ایران به دنبال درگذشت آیت‌الله مهدوی کنی، رئیس فقید مجلس خبرگان رهبری طی پیامی درگذشت این روحانی جلیل القدر و یار دیرین امام و انقلاب را تسلیت گفت.

به گزارش ایلنا، در این پیام آمده است:

انالله و انا الیه راجعون

ارتش جمهوری اسلامی ایران درگذشت مجاهد نستوه و خستگی ناپذیر، روحانی عالی مقام،حضرت آیت الله مهدوی کنی، رئیس فقید مجلس خبرگان رهبری را به آحاد ملت فهیم و قدر شناس ایران اسلامی، حضرت آیت الله العظمی خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی و بیت محترم آیت الله مهدوی کنی تسلیت و تعزیت گفته و طول عمر بابرکت را برای بازماندگان ایشان از خداوند متعال خواستار است.

در ادامه این پیام آمده است: مجاهدت در راه حق و حقیقت، اعتلای راستی و درستی، تلاش و کوشش در به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی، تلمذ در نزد استادانی همچون علامه طباطبایی، آیت الله بروجردی، امام خمینی و آیت الله گلپایگانی و نیز جهاد و کوشش در سنگر علم و دانش؛ از ایشان انسانی وارسته ساخته بود که تمام عمر بابرکت خود را به نیکی و خیر گذراند.

قبول مسئولیت در روزهای آغازین پیروزی انقلاب اسلامی در شورای موقت انقلاب و دولت های شهیدان رجایی و باهنر، تربیت شاگردانی فراوان در دانشگاه امام صادق (ع) و نیز نشر و گسترش فرهنگ اسلامی با تألیف دهها کتاب علمی و پژوهشی، حضرت آیت الله مهدوی کنی را به پایه و شالوده ای اساسی در شکل گیری، حفظ و ثبات ایران اسلامی تبدیل کرده است که مطمئناً تا سالها آثار بابرکت این روحانی جلیل القدر منشأ خیر و برکت برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.

در پایان این پیام، ارتش جمهوری اسلامی ایران ضمن تسلیت مجدد درگذشت آیت الله مهدوی کنی، رئیس فقید مجلس خبرگان رهبری، علو درجات را برای روح بزرگوار این روحانی عظیم الشأن و صبر و اجر جزیل را برای خانواده و بستگان ایشان از خداوند منان مسئلت می نماید.

کد N550088