در پیامی؛

حزب موتلفه اسلامی درگذشت آیت الله مهدوی کنی را تسلیت گفت

احزاب و تشکلها

حزب موتلفه اسلامی در پیامی درگذشت آیت الله مهدوی کنی را تسلیت گفت.

به گزارش خبرگزاری مهر، حزب موتلفه اسلامی در پیامی درگذشت آیت الله مهدوی کنی را تسلیت گفت.

متن این اطلاعیه به شرح ذیل می باشد:

بسم اله الرحمن الرحیم

انا لله و انا الیه راجعون

رحلت آیت بزرگ خدا، مجتهد مجاهد فی سبیل اله، فقیه عارف و روشن اندیش و عالم به زمان حضرت آیت الله مهدوی کنی ضایعه‌ای جبران ناپذیر است.

ایشان عالمی آینده نگر و ارزشگرا و واقع بین بود، مصداق بارز استقامت مکتبی و جهاد همه جانبه، در خط اصیل اسلام ناب نبوی و علوی و عاشورایی بود. در انقلاب اسلامی نقشی محوری داشت و در نظام جمهوری اسلامی پایگاهی معتبر  داشت و مورد اعتماد ویژه امام خمینی(ره) و امام خامنه‌ای و مراجع عظام تقلید و روحانیت اصیل و مردم شریف بود.

در مقاومت در برابر فشارهای رژیم طاغوت در زیر شکنجه‌های هولناک و سفاکانه ساواک و در برابر خطوط التقاط و انحراف و عافیت طلبی و دنیا دوستان اسطوره ای مثال زدنی بود. ثابت قدمی ایشان در حدی بود که حضرت امام خمینی(ره) فرمودند ما به آیت الله مهدوی ارادت داشتیم، داریم و خواهیم داشت.

خدمات او در جامعه روحانیت مبارز و در حوزه و دانشگاه و سیاست اسلام محور فراموش نا شدنی است.

حزب موتلفه اسلامی این ثلمه بزرگ را به محضر مبارک امام عصر(عج) و نایب الامام آیت الله العظمی خامنه ای و روحانیت اسلام و خبرگان امت و خانواده آن مرحوم و امت اسلام و همه یاران او تسلیت می گوید و علو درجات برای ایشان و صبر و اجر برای بازماندگان از خداوند بزرگ مسالت می نماید و همگان را به شرکت در مراسم تجلیل و تقدیر از خدمات خالصانه این آیت حق دعوت می نماید.