سید حسن نصرالله:

فرصتی طلایی برای شكست تكفیری‌ها ایجاد شده است

سیاسی

ما در حال حاضر بیش از هر زمان به وحدت نیاز داریم و باید خلاف اسلام داعشی و امثال آن، اسلامی متمدن و مترقی و درخشان را ارائه کنیم.

دبیرکل حزب الله لبنان، گروهک تروریستی داعش را «مترسک» آمریکا برای ترساندن کشورهای منطقه و ایجاد زمینۀ سلطه بر آنها دانست.

به گزارش ایلنا به نقل از شبكه العالم، «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب الله در دیدار سالیانه مبلغان و علما در آستانه ماه محرم الحرام با تاکید بر وحدت و دوری از تحریک دیگران، اعلام کرد: «ما در حال حاضر بیش از هر زمان به وحدت نیاز داریم و باید خلاف اسلام داعشی و امثال آن، اسلامی متمدن و مترقی و درخشان را ارائه کنیم.»

دبیرکل حزب‌الله لبنان توانمندی و آمادگی مقاومت لبنان را بسیار بالا توصیف كرده و تاکید کرد كه عناصر مسلح تکفیری ناتوان‌تر از حمله مجدد به بقاع هستند و حمله قبلی نیز یک اشتباه بود.

وی در ادامه سخنان خود با تاکید بر این‌که توانمندی‌ها و آمادگی ما در حد بسیار بالایی قرار دارد، گفت که عناصر تکفیری و مسلح در کوه‌های قلمون و عرسال ناتوان‌تر از آن هستند که بتوانند به منطقه‌ای در بقاع حمله کنند. اتفاقاتی که اخیرا در بریتال و عسال الورد روی داد، نیز اشتباهی توسط آنها بود که مورد تجدید نظر قرار گرفت.

دبیرکل حزب الله لبنان خواستار حضور موثر و فعال مردم در مراسم عاشورایی شد و تاکید کرد: «نه خون کسی را مباح می‌کنیم و نه می‌گذاریم خونمان را مباح کنند. مطمئنا اوضاع امنیتی تا حد زیادی تحت کنترل است، اما اگر هر اتفاق امنیتی نیز روی دهد، این به معنای شکست ما نخواهد بود، چرا که بزرگ‌ترین دولت‌ها نمی‌توانند به صورت صد در صد امنیت خود را تامین کنند.»

سید حسن نصرالله، دیدار اخیر خود از مناطق بقاع را در راستای افزایش اطمینان نسبت به منطقه خواند و تاکید کرد: «از اوضاع میدانی اطلاع پیدا کردم و چند کیلومتر بین مراکز مختلف پیاده‌روی کردم. من به شما اطمینان می‌دهم که اوضاع ما در عرصه میدانی بسیار قوی و خوب است و آمادگی‌های ما در سطح بسیار بالایی قرار دارد، طرح‌های ما نیز مستحکم است و آماده مقابله با هر اقدامی که آنها انجام دهند، هستیم.»

وی تاکید کرد که آنها به علت این‌که دچار محاصره و بحران هستند، نمی‌توانند به مناطق بقاع حمله کنند، آنها دو راه پیش رو دارند، یا باید از سرما بمیرند یا این‌که با لباس‌های غیر نظامی وارد لبنان و سوریه شوند.

دبیرکل حزب الله لبنان تصریح کرد: «هر روزی که می‌گذرد اطمینان و یقین ما نسبت به این‌که مبارزه‌مان در سوریه برای حمایت از لبنان بوده، افزوده می‌شود. ما امروز در محور مقاومت در موضع پیروزی قرار داریم. وقتی که طرح های دشمن شکست خورد، این به معنای پیروزی است. البته معرکه تا زمان پیروزی نهایی طولانی خواهد بود. ما فرصتی طلایی داریم تا پروژه تکفیری را شکست دهیم.»

وی تاکید کرد که پروژه موجود تنها بر سر سوریه یا براندازی «بشار اسد» رئیس‌جمهوری این کشور نیست، بلکه آنها به دنبال ترسیم نقشه‌ای جدید برای منطقه هستند. ابقای داعش بر اساس منافع آمریکا و ترکیه است.

رهبر مقاومت لبنان جنگ ائتلاف بین‌المللی و عربی علیه داعش را برای کوتاه کردن بال و پر این گروه دانسته و گفت که در این جنگ قرار ست برای آنها خطوط قرمزی ترسیم شود که به عربستان و اردن و اربیل نزدیک نشوند. حملاتی که از ابتدای جنگ تاکنون بر ضد این عناصر انجام شده، به اندازه حملات هوایی اسرائیل در یک روز از جنگ 33 روزه در لبنان نمی شود.»

نصرالله گفت که آمریکا از برگه داعش برای ترساندن دولت‌های منطقه و باج‌گیری از آنها و به فرسایش کشاندن آنها استفاده می‌کند تا بتواند بر آنها مسلط شود، این پروژه به ویژه در عراق و سوریه دنبال می‌شود. ترکیه نیز هرگز وارد نخواهد شد و به شرط‌های آمریکا جز در صورت رسیدن به منافع واقعی استراتژیک و جغرافیایی پاسخ مثبت نخواهد داد. منافعی که احتمالا باعث نفوذ این کشور بر منطقه حلب شود، به همین علت هرگز کمکی را به کردهای کوبانی نخواهد کرد و اقدامی نخواهد کرد که داعش را تهدید کند.

سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان اخیرا با لباس نظامی به منطقه بقاع رفته و در مناطق عملیاتی حزب الله در این منطقه به گشت‌زنی و پیاده‌روی پرداخت. وی در جلسه ویژه‌ای در بقاع تاکید کرد، پیام عملیات اخیر شبعا این است که مقاومت با وجود تغییر و تحولات در منطقه همچنان قدرتمند است و در صحنه حضور دارد و ضعیف نشده است.

وی افزود: «تصمیم ما مبارزه با تکفیری‌ها و تروریست‌ها است، هر چقدر هم که رویارویی شدید باشد و فشارها افزایش یابد.»

نصرالله در این جلسه تاکید کرد كه نبرد قلمون اراده مبارزه و درگیری است و ما وارد این نبرد خواهیم شد و بعد از توکل بر خدا، شکست ما امکان‌پذیر نیست. جایی برای تسلیم شدن در برابر این دشمن وجود ندارد.

 

کد N549887