منصوری آرامی: با تغییر روش انتخاب شهرداران مخالفم

سیاسی

نماینده مردم بندرعباس گفت: شوراها برآمده از اراده مردم و حاصل رای مستقیم مردم هستند و بهترین و شایسته‌ترین جایگاه برای انتخاب شهرداران بشمار می روند و لذا باید بجای اینکه اختیارات آنها را محدود کنیم، وظایف جدیدی در قالب اختیارات جدید به شوراها واگذار کنیم تا آنها بتوانند از قابلیت‌های خود به نحو مطلوب تری استفاده کنند و انتظارات مردم را به طور بهتری محقق کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه خلیج فارس، منصور آرانی درباره طرح اخیر برخی نمایندگان در مجلس مبنی بر تغییر روش انتخاب شهرداران، اظهار کرد: با این روش ها مخالفم چرا که نه تنها موجب افت جایگاه قانونی شوراها در کشور می شود بلکه موازی کاری بشمار می رود که کارکرد مناسبی نیز ندارد.

نماینده مردم بندرعباس، قشم، حاجی آباد، ابوموسی و بندرخمیر در مجلس خاطر نشان کرد: بواسطه جایگاه قانونی شوراها در قانون اساسی کشورمان و همین طور رای مستقیم مردم به اعضای شوراها، این نهاد بهترین فرصت در قالب شکل گیری پارلمان های محلی است که روند قانون گذاری در کشور را تقویت و حل مشکلات مردم را با تمهیدات بومی فراهم می کند و طرح مباحثی مانند تغییر مدل فعلی انتخاب شهرداران نه تنها دستاوردی به دنبال ندارد بلکه جایگاه نهاد شوراها را نیز تضعیف می کند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون عمران افزود: طی روزهای اخیر گفت‌وگوهای فراوانی با نمایندگان ملت در مجلس داشتیم که عمده نمایندگان نیز با طرح جدید انتخاب شهرداران مخالفند و لذا بعید به نظر می رسد که این طرح در مجلس رای بیاورد.

وی بر ضرورت حمایت از شوراها به منظور تقویت جایگاه قانونی این نهاد مردمی و با هدف تقویت اندیشه مردم سالاری دینی تاکید کرد و افزود: منطقی نیست که بخواهیم با تغییر روش ها، قدرت رای مردم را تضعیف کنیم.

انتهای پیام

کد N549864