سرمایه‌گذاری 300 میلیون دلاری خلیفه خودخوانده داعش در خلیج فارس

فارس نوشت:


یک کارشناس امنیتی عراقی با اشاره به کشته شدن هزار و 235 تکفیری در سوریه و عراق طی یک ماه گذشته، از سرگرم بودن خلیفه خودخوانده داعش به سرمایه‌گذاری 300 میلیون دلاری در خلیج فارس خبر داد.

 «ابوبکر البغدادی» خلیفه خودخوانده داعش نیز مانند بسیاری از سرکرده‌های گروه‌های تروریستی ابایی ندارد که از کشته شدن فدائیان جاهل خود، پلی برای پیشرفت اقتصادی خود بسازد به همین دلیل، وی این‌روزها بی‌توجه به کشته شدن بیش از هزار نفر از زیردستانش در سوریه و عراق، سرگرم سرمایه‌گذاری در خلیج فارس است.

یک کارشناس امنیتی عراقی در گفت‌وگو با «الغدپرس» گفت: البغدادی به منظور سرمایه‌گذاری، مبالغ هنگفتی که برخی آن را 300 میلیون دلار تخمین می‌زنند، در اختیار بازرگانان کشورهای حوزه خلیج فارس قرار داده‌است. مهمترین این شخصیت‌ها 2 سعودی به نامهای «عبدالرحمن سلطان المعجل» و «عبدالعزیز سالم عمر» هستند.

وی افزود: «علی الحمدونی» دبیر کل خلیفه خودخوانده داعش و «جمعه عواد البدری» برادر «ابوبکر البغدادی» نیز از اول اکتبر جاری به همراه پولی به مبلغ 20 میلیون دلار ناپدید شده‌اند.

این در حالی است که به گفته این مقام آگاه، در ماه جاری میلادی 1235 تکفیری در سوریه و عراق کشته شده‌اند.

این منبع در توضیح میزان تلفات تکفیری‌ها گفت: شمار کشته‌های جماعت تحت فرمان بغدادی از 23 سپتامبر در «رقه» سوریه به 70 کشته و در کوبانی به بیش از 750، در «دیرالزور» نزدیک به 100 نفر، در «زمار» و دشت «نینوا» به 120، در صلاح‌الدین به 50، در دیالی به 100 و در بغداد و حومه آن به 45 تن می‌رسد.

وی افزود: «ابوساره الکردی» از سرکرده‌های «انصارالاسلام» که پس از اعلام خلافت خودخوانده بغدادی با او بیعت کرده، از کوبانی به همراه 100 جنگجو به «الحسکه» و «القامشلی» گریخته است و هیئت شرعی بغدادی خون او را مباح اعلام کرده است.

این کارشناس امنیتی گفت که در 19 اکتبر جاری، «هشام عبدالله الشعلان» فرمانده سعودی عملیات نظامی داعش در کوبانی کشته شد که یکی از مهمترین فرمانده‌های شورای نظامی بخش سوریه به شمار می‌رفت.

52261

کد N549842